POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.04.2024, 23:19:09] • Kamień Pomorski

Zielone Feniksy wręczone

Zielone Feniksy wręczone

fot. Organizator

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego odbyła się gala wręczenia Regionalnych Nagród ZIELONEGO FENIKSA. Regionalna Komisja Konkursowa „ZIELONY FENIKS" w Szczecinie działając pod auspicjami Fundacji Na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ZIELONY FENIKS" jubileuszowo, bo już po raz piaty przyznała nagrody w czterech kategoriach.

W kategorii I. za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki (wsparcie polityczne, prawne, finansowe ,edukacja, seminaria, publikacje)
FIRMA
1. dla Stowarzyszenia Klaster METALIKA dla Przemysłu - medal i dyplom
OSOBA
1. dla Mariusza Sowińskiego Prezesa ZEG Zakład Elektryczny sp. z o.o. - medal i dyplom. Firma w tym roku obchodzi 35 lat działalności. Jest inicjatorem konferencji na temat wykorzystania potencjału offshore dla Pomorza Zachodniego.

W kategorii II. za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetyki (realizacja)
FIRMA
1. dla Gminy Dębno – medal i dyplom
2. dla Gminy Polanów – dyplom (wyróżnienie)
OSOBA
1. dla Ryszarda Zelenta Prezesa "BIO-ENERGIA STRZYKOCIN" sp. z o.o., Koordynatora Gryfickiego Klastra Energii - medal i dyplom. Gryficki Klaster Energii należy do grona certyfikowanych klastrów w Polsce. Jest organizatorem konferencji na temat zielonej energii i transformacji energetycznej na Pomorzu Zachodnim i w Polsce.

W kategorii III. za osiągnięcia naukowe, badawcze w zakresie ekoenergetyki
OSOBA
1. dla prof. dra hab. inż. Tadeusza Bohdala - medal i dyplom

W kategorii IV. nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki
1. dla dr hab. inż. Artura Bejgera, prof. PM – medal i dyplom

Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja na temat transformacji Pomorza Zachodniego. - Przed firmami duże wyzwania w zakresie energetyki i transformacji energetycznej. W Polsce mamy wiele dobrych projektów i firm wykonawczych, które często współpracują z polskimi uczelniami w tworzeniu polskich technologii. Do nich można zaliczyć magazyny energii, samochód dostawczy EVAN ze Zgorzelca czy wdrażanie nowoczesnych biogazowni - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich, wyróżniony w ubiegłorocznym konkursie "Zielony Feniks".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przerwa w dostawie prądu – Świerzno. Ze względu na prace konserwacyjno-modernizacyjne w dniu 23 kwietnia 2025 r. nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny: 09:00 do 13:00 w miejscowości Świerzno, ulice: Długa (nr 1–11) Cicha (nr 1–9) Radosna (nr 5–13) oraz Straż i Urząd Gminy. Kontakt w sprawie przerwy: 991 ■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■