POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [31.10.2022, 17:02:14] • Międzyzdroje

Międzyzdroje mają sieć defibrylatorów

Międzyzdroje mają sieć defibrylatorów

fot. Facebook

Od ponad roku na terenie Międzyzdrojów powstaje sieć defibrylatorów. Do tej pory sprzęt ratujący życie, zamontowany został między innymi na 6 budynkach użyteczności publicznej: Informacji turystycznej przy MDK, Urzędzie Miejskim, budynku przy ul. Kolejowej33, Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej, Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Ponadto 3 sztuki przekazane zostały dla służb ratowniczych do obsługi plaży i dla OSP Lubin. O kolejnym defibrylatorze dowiadujemy się z FB Burmistrza Mateusza Bobka.

- Dziś mamy już kolejny defibrylator zewnętrzny. Urządzenie umieściliśmy w budynku głównym dworca PKP.

Drodzy Państwo!
Aby uratować życie człowieka, mamy czasem kilka minut na reakcję. Oprócz wezwania karetki, uciskania klatki piersiowej, czy oddechów możemy wykorzystać automatyczny defibrylator. Urządzenia ratujące życie dotychczas były kojarzone ze szpitalami czy przychodniami, a ich obsługą zajmował się jedynie personel medyczny.

Dziś każdy zwykły przechodzień może uratować życie innej osobie, jeśli tylko w jego otoczeniu znajdzie się defibrylator.

Użycie defibrylatora może decydować o ludzkim życiu- ratownicy medyczni nie dotrą wszędzie w ciągu 3-4 minut. Właśnie wtedy pomocą może być to niezwykle potrzebne urządzenie.

Nie bójmy po nie sięgnąć, bowiem urządzenie może obsłużyć nawet całkowicie nieprzygotowany do tego człowiek! Jest w 100 procentach bezpieczne i krok po kroku poprowadzi potencjalnego ratownika przez proces defibrylacji.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich!
A my działamy dalej -w myśl zasady, że w bezpiecznej gminie ,bezpieczni będą wszyscy.

Do zobaczenia!

Międzyzdroje mają sieć defibrylatorów

fot. Facebook

Międzyzdroje mają sieć defibrylatorów

fot. Facebook


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość jagódka • Wtorek [01.11.2022, 17:37:15] • [IP: 37.248.215.***]

Bardzo dobra sprawa. Jeden szkopuł tylko jest. Proszę o lepsze oznakowanie, gdzie to urządzenie jest.

Gość • Wtorek [01.11.2022, 09:11:21] • [IP: 83.20.230.***]

Świetna sprawa. Tylko musiałyby być lepiej oznakowane. Także na mapie Google. Skoro są już od roku, a sporo mieszkańców nie wie gdzie są a inni co to jest za cudo. Brawa dla władzy i prośbą o inicjatywę kampani informacyjnej dla młodzieży, emerytów...

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Wznowiony ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Po usunięciu drzewa oraz sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej, o godzinie 10:30 wznowiony został ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociąg sieciowy. Za pociągi Polregio obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■