POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [21.12.2021, 22:24:18] • zachodniopomorskie

Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów

Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów

fot. Organizator

Zachodniopomorska KAS zatrzymała 140 szt. podrabianych perfum na lotnisku Szczecin-Goleniów. Perfumy znaleziono w bagażu pasażera wyjeżdżającego do Wlk. Brytanii. Wartość rynkowa produktów oryginalnych to ok. 85 tys. zł.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali podrabiane perfumy. Rutynowa kontrola bagażu na lotnisku Szczecin-Goleniów pokazała, że pasażer przewoził 140 opakowań różnych wód perfumowanych, w stosunku do których zachodziło podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej.

Perfumy znajdowały się w trzech torbach nadanych przez podróżnego w kierunku Wielkiej Brytanii. Bagaże wytypowano podczas kontroli z wykorzystaniem urządzenia RTG. Skaner potwierdził, że w walizkach podróżnego znajdowały się szklane opakowania, towar jednorodny, nietypowy dla zwyczajnego bagażu. Właścicielem bagaży okazał się obywatel Polski. Bagaże otworzono w jego obecności i stwierdzono w nich 140 opakowań perfum.

Produkty, już na pierwszy rzut oka, wskazywały na słabą jakość wykonania opakowań co sugerowało, że skontrolowane bagaże zawierają podrabiany towar.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego Szczecin-Goleniów zatrzymali towar i powiadomili przedstawicieli prawnych reprezentujących posiadaczy praw własności intelektualnej (towarów podrabianych). Pełnomocnicy reprezentujący firmy, których towary podrobiono potwierdzili, że zatrzymane perfumy są sfałszowane.

Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów

fot. Organizator

Tym samym podróżny nie poleciał do Londynu, a podrobiony towar został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspieramy uczciwych przedsiębiorców, dbamy o prawa twórców i chronimy konsumentów. Eliminujemy z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomagamy przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Wznowiony ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Po usunięciu drzewa oraz sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej, o godzinie 10:30 wznowiony został ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociąg sieciowy. Za pociągi Polregio obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■