POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.10.2021, 09:05:24] • Lubin

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

O tym, że smutna-jak zwykło się o niej mówić pora roku-jesień, może być w Świnoujściu fascynująca przekonać się można nie tylko spacerując uznamską plażą. Wieczorna wycieczka w głąb delty Świny może stać się źródłem niepowtarzalnych doznań, prawdziwym „balsamem dla zmęczonych codziennością oczu! Uroki październikowego Świnoujścia znane już były przed wojną ówczesnym berlińczykom, wychwalały je media. Znacznie bliżej współczesności odnajdujemy także pełne zachwytu publikacje. W 2011 roku m.in. popularny „Tele Tydzień" opublikował fotoreportaż pt."Wyspy na jesień". Mało komu z fotoreporterów chciało się jednak zapuszczać w głąb naszego archipelagu. Obiektyw mistrza potrafi tymczasem, właśnie tam „wyczarować" bajkowe pejzaże.

Słoneczna łuna rozświetla dwa żywioły. Krwistoczerwone niebo napełnia malarskim odcieniem także wody wstecznej delty Świna. Cudowne te widoki rozpościerają się z lubińskich wzgórz. Trudno nazwać je landszaftami po to termin kojarzący się raczej z kiczowatymi pejzażami wakacyjnych malarzy. Tu natura podaje nam tymczasem na tacy prawdziwe dzieło sztuki!

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

Zajęcze Łęgi, Wydrza Kępa, Koński Smug, Warnie kępy, Trzcińce, Gęsia Kępa, Wielki Krzek, Klify Lubińskie... Malownicze wyspy i klify nabierają szczególnego uroku gdy obleje je blask chylącego się dnia.

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

Taki widok to ulga nie tylko dla zszarganej codziennością duszy ale przede wszystkim zmęczonych nią oczu!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Kiśka • Piątek [08.10.2021, 17:01:18] • [IP: 89.174.73.**]

Jak zwykle piękne zdjęcia! Uświadamiają nam w jak uroczym miejscu żyjemy.

Gość • Piątek [08.10.2021, 08:20:53] • [IP: 45.88.96.**]

PIĘKNIE, CIESZĘ SIĘ, ŻE TU MIESZKAM:)

Gość • Środa [06.10.2021, 20:17:35] • [IP: 37.47.130.***]

Panie Andrzeju, pięknie nam Pan przypomina w jak cudownym miejscu żyjemy. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie - Zachwyceni mieszkańcy Lubina.

Gość • Środa [06.10.2021, 19:39:45] • [IP: 188.146.166.***]

bravo p. Andrzeju nadal wysoka forma...

Gość • Wtorek [05.10.2021, 15:21:31] • [IP: 5.172.238.***]

CUDNIE, FENOMENALNIE, PRZEPIĘKNIE!! Wczoraj z własnego podwórka widziałam takie czerwone niebo nad Świnoujściem, cieszę się, że mieszkam na Wyspie Wolin.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 12:29:05] • [IP: 5.172.234.***]

PIĘKNIE 🥰🥰🥰

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■