POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [11.09.2021, 19:01:55] • Golczewo

Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie

Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie

fot. Organizator

W dniach 22-29 sierpnia 2021r. odbyła się VII Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięło około 200 Słuchaczy - z Golczewa, Przybiernowa, Nowogardu, Barlinka, Pyrzyc, Gryfina, Białogardu, Szczecina, Wałcza, Goleniowa i Koszalina.

Podczas 7-dniowego pobytu uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych z zakresu choreoterapii, a wspaniałe warsztaty poprowadziła Magdalena Zynda – Lis, dyplomowany pedagog tańca z Barlinka.

Odbyły się warsztaty teatralne pt. „Robimy kabaret” oraz spotkania autorskie m.in. Koncert z „ OBWiesiem”, aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie – Wiesławem Łągiewką. Warsztaty pt. „Kwiat i ozdoba z filcu” poprowadziła Dominika Odrowąż art. mal. ze Szczecina, natomiast warsztaty pt. „Pastelowe impresje” („Mini plener”) odbyły się pod kierunkiem Moniki Artiuch art. mal. z Gryfic.

Nie zabrakło spotkań z psychodietetykiem Olą Horoszko-Klusek z gabinetu ParasOlka Balanced Body School z Kamienia Pomorskiego, która zaprosiła na warsztaty i wykłady pt. „Ekspresyjny Senior” i „Seniorski przepis na dobry dzień” oraz na indywidualne konsultacje.

Seanse relaksacyjne, „Kąpiel w dźwiękach” z gongami Tam-Tam, misami terapeutycznymi ACAMA i dzwonkami koshi, zapewniła Elżbieta Śliwińska z Wałcza. Było też coś dla ciała i ducha m.in. AQUA AEROBIK w basenie i podczas porannych spacerów z Nordic Walking na plaży.

Miło wspominamy wieczorki taneczne przy muzyce na żywo z Andrzejem Koniecznym z „Mini Band” z Nowogardu, pokaz cyrkowy, gry karciane i kolację przy wspólnym kręgu ogniska.

Dodatkowo z inicjatywy słuchaczy UTW w Szczecinie, poznaliśmy jak tworzyć ozdoby, aniołki i bombki z pianki brokatowej, wspaniałe pomysły przeniesiemy do naszych Uniwersytetów.

Na zakończenie pobytu podsumowanie kreatywnych warsztatów, wystawa prac - „Broszka ozdoba z filcu” oraz „Pastelowe impresje”, pewnie będą inspiracją do kolejnych działań w poszczególnych UTW. Bawiliśmy się przy scenkach „Kabareciku „BIS”. Niezapomniane powarsztatowe zmagania aktywnej grupy teatralnej która „Robiła kabaret” pod kierunkiem reżysera i autora scenariusza Wiesława Łągiewki.

Niezmiennie od lat, utalentowana Grupa Taneczna z Barlinka, oczarowała strojami i pięknym układem tanecznym w tym „New York” – Franka Sinatry. Wspaniały występ pod kierunkiem Magdaleny Zynda – Lis, zakończył się bisami i gratulacjami.

Na stoiskach promocyjnych Uniwersytety przedstawiły swój bogaty dorobek. Dzieliliśmy się dobrymi praktykami, wzorami i wytworami rękodzieła. Nasze szydełkowe koszyczki i pojemniki ze sznurka zostały wykonane podczas warsztatów UTW w Golczewie – instruktor Agnieszka Szwajkowskiej z Wolina. Indywidualne wystawy „Łapaczy snów” zaprezentowały - Helena Włodarczyk i Stefania Filipowicz z UTW w Golczewie. Pani Stefania najstarsza uczestniczka (94 lat) mimo sędziwego wieku jest wzorem do naśladowania w realizacji swoich pasji, tworzenia pięknego szydełkowego rękodzieła.

Podejmowanie działań w ramach promocji dobrych praktyk oraz budowania sieci wzajemnego wsparcia mogło się zdarzyć dzięki współfinansowaniu projektu „Kreatywny i Bezpieczny Senior w Regionie”, ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Serdeczne podziękowania kieruję do osób odpowiedzialnych za grupy Seniorów UTW z Województwa Zachodniopomorskiego - Marii Mitek z Barlinka, Zenobii Walczak z Pyrzyc, Ewy Bocewicz z Białogardu, Krystyny Knop z Gryfina, Jadwigi Cicheckiej z Nowogardu i Elżbiety Kędzierskiej - Kawa ze Szczecina.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, miłą atmosferę Seniorom z UTW III Wieku, za współtworzenie, wzbogacenie i wsparcie przy organizacji wspólnego programu, Managerom OŚ „Familijni” – Państwu Katarzynie i Piotrowi Kędzia i wszystkim pracownikom Ośrodka, za okazaną życzliwość i zaangażowanie.

Z dobrymi emocjami i pomysłami zaplanowaliśmy kolejną edycję, w cudownym miejscu i czasie.

Do zobaczenia za rok, podczas „VIII Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku” w dniach 21 – 28. 08. 2022 roku.

Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie, organizator autorskiego projektu „Letnia Szkoła Seniora”.

Foto: Piotr Lis, Janina Kołodzińska

źródło: UTW w Golczewie


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Niedziela [12.09.2021, 22:58:16] • [IP: 78.54.16.**]

A co to.ani jeden facet-widac ze wdowe szukajace przygody, pod nazwa -Szkola seniorow.A to dobre.

Gość • Niedziela [12.09.2021, 21:19:25] • [IP: 5.172.238.***]

Pozdrawiam wspaniałe koleżanki z UTW Golczewa, pięknie reprezentujecie swoje miasteczko. Opis bogaty, mało zdjęć, szkoda.

Gość • Niedziela [12.09.2021, 13:33:24] • [IP: 83.23.132.**]

UTW tak ma. Tam same wdowy

Gość • Niedziela [12.09.2021, 06:58:38] • [IP: 5.173.24.**]

A gdzie panowie, czy to same wdowy

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Kierowcy jadący od strony Międzyzdrojów muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie na rondzie z DW102. Ruch lokalny z Międzyzdrojów do Świnoujścia odbywa się drogą DZ-10 i dotychczasową DK3. Wyjazd z Międzyzdrojów do Szczecina odbywa się już przez nowy węzeł ■