POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [08.06.2021, 21:32:30] • Powiat Kamieński

Urazy podczas zabawy?

Urazy podczas zabawy?

fot. Sławomir Ryfczyński

Urazy kończyn górnych, dolnych i głowy - to najczęstsze przyczyny wezwań pogotowia do nieletnich mieszkańców powiatu kamieńskiego.

Niedawno podawaliśmy statystyki interwencji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie w trzech pierwszych miesiącach tego roku. Zainteresowały nas wezwania do nieletnich.

W styczniu tego roku pogotowie w Międzyzdrojach interweniowało 241 razy (w tym były 4 wypadki komunikacyjne); w Kamieniu Pomorskim – 184 ( w tym do 10 pacjentów nieletnich). W lutym zespoły z pogotowia w Międzyzdrojach wzywano 240 razy ( w tym: do 8 wypadków komunikacyjnych i 4 pacjentów nieletnich). W Kamieniu Pomorskim było w tym samym okresie 162 interwencji (w tym: 6 wypadków komunikacyjnych i 8 pacjentów nieletnich). Liczba interwencji w marcu przedstawia się następująco: Międzyzdroje - 273 ( w tym 3 wypadki komunikacyjne; 10 pacjentów nieletnich); Kamień Pomorski - 210 ( w tym 1 wypadek komunikacyjny; 8 pacjentów nieletnich).

Co to za interwencje?

- Nie prowadzimy statystyk dotyczących rodzaju interwencji u osób nieletnich - odpowiada Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. - Generalnie najczęściej w przypadku dzieci interwencje dotyczą urazów kończyn górnych, dolnych i głowy - bardzo często do takich urazów dochodzi podczas zabawy. Nasze zespoły ratownictwa medycznego udzielają także pomocy dzieciom, które są uczestnikami wypadków drogowych. Zdarzają się także wezwania dotyczące poparzeń (najczęściej dochodzi do nich na skutek oblania się gorącą herbatą lub wodą z czajnika).

Nie ma tu reguły co do płci ani wieku - są to chłopcy i dziewczynki w wieku do 18 roku życia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [09.06.2021, 09:46:07] • [IP: 37.47.142.***]

a czy gorącą wodą z garnka też?

Gość • Środa [09.06.2021, 09:33:50] • [IP: 185.13.106.***]

Dobrze że mamy oddział ortopedii dziecięcej!! Szkoda tylko że naj bliższy w Szczecinie!! Brawo dla Pana Malca i Kuryło

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 5 lipca 2025r. - w sobotę - od godziny 20:00 zapraszamy na teren "Dziekiej Plaży" na ul. Wilków Morskich na IMPREZĘ przy muzyce granej przez lokalnych i zaproszonych DJ-ów ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Kierowcy jadący od strony Międzyzdrojów muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie na rondzie z DW102. Ruch lokalny z Międzyzdrojów do Świnoujścia odbywa się drogą DZ-10 i dotychczasową DK3. Wyjazd z Międzyzdrojów do Szczecina odbywa się już przez nowy węzeł ■