Jak informuje Pani Iwona Banachowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 wszyscy uczniowie rozpoczynają każdą lekcję on-line zgodnie z rozpisanym i dostępnym poprzez stronę SP1 planem. Lekcja prowadzona przez nauczyciela z aktywnym udziałem uczniów. W założeniu trwa 30 minut, a 15 minut czasu zajęć przeznaczone jest na kontakty indywidualne lub prace samodzielne uczniów. W trakcie lekcji nauczyciele prowadzą zajęcia, tworzą wspólnie z uczniami notatki, rozwiązują zadania, oglądają prezentacje, filmy, reprodukcje, słuchają muzyki itp. Nauczyciele wychowania fizycznego tworzą filmiki instruktażowe i przesyłają uczniom, prowadzą lekcje propagujące ideę olimpizmu w Roku Olimpijskim (Tokio 2021).
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie brak sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu, zwłaszcza, że spektrum urządzeń elektronicznych, z których można korzystać jest dość duże. Mimo to wszystkim dzieciom, które do tej pory nie mają adekwatnego do potrzeb nauki zdalnej sprzętu, umożliwiono wypożyczenie go ze szkoły.
Podobnie jest w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy- sprzęt komputerowy do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli jest udostępniany wg zgłaszanych potrzeb na zasadzie pisemnego użyczenia. Jak informuje Pani dyrektor Iwona Sołtysiak, wszyscy uczniowie regularnie uczestniczą w zajęciach lekcyjnych , konsultacjach i "imprezach" szkolnych on-line. Rodzice są informowani o postępach uczniów i innych działaniach szkoły poprzez dziennik elektroniczny oraz kontakt z wychowawcą i nauczycielami.
Pomimo starań zarówno dzieci, rodzice i nauczyciele są zmęczeni cyfrowo, przygnębieni i tęskniący za bezpośrednim kontaktem - tak edukacja online wpłynęła na uczniów, nauczycieli i rodziców. Na taki stan rzeczy wskazuje coraz więcej wyników badań prowadzonych przez psychologów w czasie lockdownu.
,,Nauka zdalna jest nowym doświadczeniem, wyzwaniem, mobilizacją do wykorzystywania technologii teleinformatycznych w procesie nauczania, jednak jej długotrwałość powoduje, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice tęsknią za tradycyjną, stacjonarną formą nauczania. Dzieci w procesie rozwojowym potrzebują kontaktu z rówieśnikami, by ich emocje kształtowały się właściwie. Nauka zdalna znacznie ogranicza multisensoryczność w procesie poznawczym.
Godziny spędzane przy komputerze nie mają korzystnego wpływu na kondycję psychofizyczną dzieci, młodzieży i nauczycieli - podkreśla Pani dyrektor Iwona Banachowicz.
Wszystkim uczniom zapewniona jest pomoc psychologiczna zgodnie z zaleceniami zawartymi w orzeczeniach i opiniach. Uczniowie odbywają zajęcia rewalidacyjne, wyrównawcze, korekcyjne, logopedyczne i terapeutyczne on line. Pedagodzy szkolni pracują zgodnie ze swoim harmonogramem pracy stacjonarnie. Spotykają się z uczniami, rodzicami – z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Do końca roku szkolnego pozostało niewiele. Mam nadzieję, że pomimo tej trudnej dla wszystkich sytuacji, udaje się realizować współpracę szkoły i domu. To bardzo ważne, byśmy wszyscy mogli konstruktywnie komunikować się ze sobą, rozmawiać o potrzebach oraz problemach, które wspólnie można rozwiązywać. W końcu w tym wszystkim najważniejsze są nasze dzieci- zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.
Przesyłamy Państwu przykładowe linki do stron internetowych na których znaleźć można informacje dotyczące wsparcia, pomocy i wskazówek do pracy z dziećmi w dobie koronawirusa.
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/psychologowie-dla-spoleczenstwa-
darmowa-terapia-online-w-czasie-koronawirusa/xm9lkt8
http://www.neurogra.pl/
http://dorotabrodka.pl/blog/?fbclid=IwAR2Na84b5Ravi-
fWsElKDaZ_f05RzlIty0aRTTI4VWN4JAF3x6sEQv88ZRU
https://noizz.pl/opinie/co-robic-w-domu-podczas-kwarantanny-zostajewdomu/4365r96
Poniżej przesyłamy Państwu przykładowe linki do stron internetowych na których można znaleźć ciekawe warsztaty naukowe, przedstawienia teatralne oraz inne ciekawe wydarzenia kulturalne dedykowane dzieciom.
https://miastodzieci.pl/wydarzenia/k/online/
https://www.ticketmaster.pl/feature/dzieje-sie-online/
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/koronawirus-w-polsce-sztuka-na-wyciagniecie-reki-w-
dobie-koronawirusa/kv2e0k9,681c1dfa
https://teatrwielki.pl/
http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/teatrzydowskiwdomu-e-repertuar-warszawskiego-
teatru-zydowskiego
Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje
Zająć to się możesz własną d... Od szkoły w Wapnicy łapy precz. W naszej szkole jest ponad 100 uczniów. My rodzice zawsze będziemy stać za naszą szkołą. Nigdzie nie znajdziesz fajniejszych nauczycieli.
Wapnica z najdroższą podstawówką w Polsce
Podstawówka w Wapnicy jedna z najdroższych podstawówek w Polsce, ale wiadomo kto za tym lobbuje.
Super szkoła ile dzieci tylu nauczycieli, przecież to z naszych pieniędzy jest, oby tym się w końcu ktoś zajął
SP1 najlepsza, to tutaj nikt nie udaje, a z Wapnicy to dzieci uciekają.
Wapnica najlepsza szkoła i super nauczyciele. U nas nikt nie udaje. Dzieci chętnie biorą udział w lekcjach.
Czy to normalne, ze nauczyciele późnym wieczorem lub nocą, w święta czy w niedzielę, wysyłają zadania do dzieci na classroom ??czy takie właśnie ma być dalsze nauczanie naszych dzieci?
Dzieci uczą się od nauczycieli. Niestety normą jest, że niektórzy nauczyciele pod płaszczykiem problemu z netem od kilkunastu tygodni nie prowadzą lekcji. Ci nauczyciele już w Gimnazjum zawalił swoje obowiązki :(
Farsa. Kilkoro Nauczycieli się przykłada, reszta udaje, że uczy. To, że dzieciaki kombinują nie jest niczym nowym, to tylko dzieciaki. Kombinatorstwo i nadużycia Nauczycieli, to skandal!! Ziewanie tematu przez Dyrektorkę, to norma. Taką mamy edukację w Gminie, niestety.
Nauczyciele są za mało odważni, raz drugi z policją najazd na takiego dzieciaka by zrobili to zaraz by frekwencja skoczyła. A tak to mamy takie zabawy w ciuciubabke, za komuny jak nie chodził do szkoły to ojca na kolegium brali
Wszyscy pieknie moga teraz udawac. Nauczyciele udaja, ze nauczaja i prowadza edukacje, uczniowie udaja, ze sie ucza, a dyrekcja udaje, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku.
To jest bardzo ciężki czas dla wszystkich a ty nazywasz to" paranoją kowidową" To że jest covid nie jest winą rządu. Przy takiej ilości zachorowań i zgonów dzieci nie mogą wrócić do szkoły- i tyle!
nasz kochany Rzad doprowadzil do takich absurdow w nauce, a efekty bedziemy zbierac dlugo paranoja kovidowa, zawladnela cala Polska, a ofiarami sa nasze dzieci i nietylko TROCHE OTWORZYC ROZUM
Sytuacja jest ciężka dla wszystkich ale 30 min lekcji to trochę za mało. Zanim nauczyciel sprawdzi obecność, poczeka na tych którzy mają problem z połączeniem lub ze wstaniem rano aby zdążyć na lekcję. Pozostaje tak naprawdę 15 min lekcji. Może na lekcję w-fu starczy ale na matematykę, polski, chemie, biologię to zdecydowanie za mało. Proponuję zastanowić się czy przy następnym zamknięciu nie powinno to się zmienić. Pozdrawiam nauczycieli i współczuję takiego nauczania. Nasze dzieciaczki sprytnie ciągle mają problemy z internetem jak są pytane:)
Czy 30 minut to dużo? Lekcja godzinową zazwyczaj trwała 45 minut?
Między.