POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [21.12.2020, 14:02:11] • zachodniopomorskie

Magia świąt nieśmiało dociera do cel mieszkalnych

Magia świąt nieśmiało dociera do cel mieszkalnych

fot. Organizator

W ramach prowadzonych oddziaływań resocjalizacyjnych skazani angażowani są w szereg działań o charytatywnych i pomocowych. Funkcjonariusze w okresie przedświątecznym organizują zajęcia podczas których skazani samodzielnie tworzą kartki świąteczne, które z życzeniami wysyłają do bliskich oraz ozdoby choinkowe, którymi dekorują drzewka znajdujące się w oddziałach mieszkalnych. Ponadto osadzeni tworzą gazetki ścienne o tematyce świątecznej, w radiowęzłach słychać kolędy. To wszystko odbywa się oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów i reżimu sanitarnego.

W oddziałach mieszkalnych pojawiły się kolorowe choinki, a cele mieszkalne przybrały świąteczny klimat. W audycjach więziennego radiowęzła można usłyszeć bożonarodzeniowy repertuar i kolędy.

Wykonane przez osadzonych ozdoby zostały przekazane między innymi do przedszkolaków, podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych oraz kombatantów, którymi opiekuje się stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”. Z uwagi na brak kontaktu z bliskimi w formie widzeń skazani uzyskali możliwość nagrania życzeń dla najbliższych w formie krótkich filmików zapisanych na płycie dvd, która będą mogli przesłać najbliższym. – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Magia świąt nieśmiało dociera do cel mieszkalnych

fot. Organizator

Dzięki podjętym działaniom o charakterze pomocowym skazani zyskują poczucia bycia potrzebnym i pomocnym dla osób znajdujących się w potrzebie. Świadomość ta ułatwia im spędzenie czasu świąt bez bliskich w warunkach izolacji więziennej.

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Szczecinie
mjr Sebastian Matuszczak


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Wznowiony ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Po usunięciu drzewa oraz sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej, o godzinie 10:30 wznowiony został ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociąg sieciowy. Za pociągi Polregio obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■