Utworzony niedawno Fundusz Szerokopasmowy ma wesprzeć budowę lub przebudowę szybkich sieci telekomunikacyjnych oraz wykonywanie przyłączy u użytkownika końcowego. Środki z niego będą też przeznaczone na opracowywanie gminnych planów rozwoju sieci szerokopasmowych,
zakupy usług telekomunikacyjnych i urządzeń telekomunikacyjnych dla organizacji, szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe. O fundusze mogą się ubiegać gminy, ale też przedsiębiorcy telekomunikacyjni, podmioty lecznicze i fundacje. W tym roku budżet Funduszu wyniesie 87 milionów złotych, a od 2021 roku około 130 mln.
Urząd Miejski w Wolinie zapytaliśmy, czy będzie zabiegać o takie wsparcie.
Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński informuje, że jego gmina będzie się starała o pozyskanie dofinansowania ze środków Funduszu, jeżeli będzie spełniała warunki udziału w naborze.
- Wysokość kosztów projektu oraz termin realizacji projektu uzależniony będzie od regulaminu naboru oraz potrzeb i możliwości Gminy Golczewo – przekazał nam burmistrz.
W mojej wsi wszyscy zrezygnowali z ORANGE i przeszli do Plusa
Cieszcie się kochani, że kable (Swiatłowodowe?) a niw maszty 5g...
Ludzie z wiosek w gminie Golczewo nie mają dojazdów do swoich posesji, bo nie ma funduszy nie dość że droga dziurawa to jeszcze przyjechali zryli bo zakładali kable internetowe.
A kiedy w Kamieniu internet? Na Os. Jak w średniowieczu kiczowaty radiowy. A nikt nie chce kabla podciągnąć bo się nie opłaca 😂
Może niech władze Kamieńskie udadzą się do Golczewa na naukę o dotacjach unijnych. W Kamieniu mamy niby światłowody, tyle że do budynków indywidualnych nie możliwości podłączenia (nie ekonomiczne dla firm), natomiast łącza telekomunikacyjne pamiętają chyba Króla Ćwieczka.
Internet będzie super ale kupy będą leciały do wód gruntowych, rzek i jezior zwłaszcza w gminie Wolin.
Czy burmistrz Gminy w Golczewie pomyślał o załatwieniu dotacji dla gazyfikacji wiosek należących do gminy. Zmuszanie ludzi do informowania władz w czym i czym się ogrzewają a z braku informacji karanie, to najprostszy sposób dla władzy. Wioski w XXI wieku nie posiadają kanalizacji, nie posiadają gazu i palą byle czym. Ciągle tylko Golczewo to, Golczewo tamto a wiochy to co? Zrobicie, jakiś parking na kilka samochodów, jakiś placyk zabaw, albo rekreacyjny z którego nikt nie korzysta i po sprawie. Wszystko wydaje się proste przed wyborami a później już nie jest tak słodko. Podobnie będzie z Internetem szerokopasmowym, Golczewo dostanie a wioski, jak zwykle, figę