POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [11.12.2020, 01:58:05] • zachodniopomorskie

Las stroi się na święta

Las stroi się na święta

Fot. M. Rakoczy( fot. Organizator )

Na terenie Nadleśnictwa Smolarz (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) niektóre z drzew już „przygotowały się" na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i to nie tylko tegoroczne. - W buku pospolitym, w miejscu po odłamanym pniu wyrósł świerk pospolity. Gnijące drewno, opadłe liście oraz gromadząca się woda stwarzają dogodne warunki do wzrostu i rozwoju współtowarzysza buka – mówi Katarzyna Rakoczy z Nadleśnictwa Smolarz.

Wydawałoby się, iż spadające nasionka skazane są na pewne obumarcie, mają jednak tak ogromną siłę przetrwania, że wyrastają z nich drzewka w różnych nawet najbardziej nietypowych miejscach np. w pękniętych głazach, kamieniach, pniakach po ściętych drzewach czy jak na załączonych zdjęciach w „leśnych ekologicznych doniczkach".

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [12.12.2020, 09:59:23] • [IP: 83.23.203.***]

Cudo natury

Gość XXX • Piątek [11.12.2020, 22:05:59] • [IP: 37.249.228.***]

Coś nieprawdopodobne że to powstało samoistnie, przyroda jednak jest wspaniała i nieprzewidywalna...🐲

Gość • Piątek [11.12.2020, 13:41:15] • [IP: 83.23.199.***]

Natura czyni cuda.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■