POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [21.11.2020, 13:23:18] • zachodniopomorskie

Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

Od dziś można telefonicznie umówić się na wizytę w placówce ZUS. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie.

Dotychczas z rezerwacji wizyty mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Teraz można także zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już elektroniczny dostęp do ZUS.

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też wybrać placówkę, wskazać dzień i godzinę wizyty oraz temat, jaki chce się omówić z ekspertem ZUS. Następnie na podany numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem i numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w siedzibie ZUS. Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

Lista numerów telefonów, pod którymi można zarezerwować wizytę.

Od niedawna można również umawiać się na e-wizyty w ZUS. To wideorozmowa z pracownikiem, do której wystarczy internetowe łącze oraz urządzenie z kamerą i mikrofonem, np. komputer lub smartfon. Termin i temat e-wizyty należy wcześniej wybrać na www.zus.pl/e-wizyta. Klient może w ten sposób otrzymać także informacje w swojej indywidualnej sprawie, pokazując podczas wideorozmowy dowód osobisty.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■