POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [15.08.2020, 18:16:48] • Dziwnów

Akcja bezpłatnych badań skóry Fundacji NEUCA dla Zdrowia

Akcja bezpłatnych badań skóry Fundacji NEUCA dla Zdrowia

fot. Organizator

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania dermatoskopowe. Dermobus fundacji, w którym mieszkańcy będą mogli zbadać zmiany skórne już 26 sierpnia odwiedzi Dziwnów.

Zachorowalność na czerniaka skóry w Polsce w ostatnich latach, zwiększyła się aż 3-krotnie. Co roku taką diagnozę słyszy około 3100 osób. Schorzenie to cechuje wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywają wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, które dają szansę na niemal całkowite wyleczenie. Podstawowymi symptomami raka skóry, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dermatologa, są m.in. zmiany koloru naszych znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów powinniśmy co roku wykonywać badania dermatoskopowe.

Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na obejrzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista jest w stanie określić, czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta - czerniaka złośliwego.

Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i pozwala na określenie następujących parametrów:
• A (asymmetry) - asymetria - czerniak w odróżnieniu od zmian barwnikowych wykazuje nieregularny wygląd,
• B (borders) - granice - brzegi zmiany są nierówne i postrzępione,
• C (color) - kolor - kolor czerniaka jest różnorodny od jasnobrązowego do czarnego, nierównomiernie rozłożony, często z punktowym skupieniem barwnika,
• D (diameter) - średnica zmiany > 5 mm,
• E (elevate) - uwypuklenie - uwypuklenie się zmiany ponad otaczający naskórek.

Dermobus z wykwalifikowanym personelem stacjonował będzie w Dziwnowie przy Kochanowskiego 3 (przy siedzibie partnera akcji) od godz. 10.00 do 16.00 w dniu 26 sierpnia.
Mieszkańcy będą mieli możliwość odbycia bezpłatnych badań znamion barwnikowych. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz z obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.

Udział w badaniu jest bezpłatny. Wymagane są jednak wcześniejsze zapisy, których dokonać można w okresie 10 dni przed planowanym badaniem. Zapisy prowadzone są w miejscu wykonywania badań.


Dokładamy wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo.

W dermobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty, a Pacjenci i Personel mają zapewnione środki ochrony osobistej.

Nina Żwirko | InnerLook Public Relations


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Ostrzeżenie meteorologiczne – Dziś od 13:00 do 23:00 burze z gradem i porywami wiatru do 90 km/h w całym woj. zachodniopomorskim. Uwaga na intensywne opady deszczu, możliwe utrudnienia komunikacyjne i ryzyko pożarów ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■