POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.07.2020, 16:59:53] • Międzyzdroje

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

Drugi tydzień lipca upłynął w MDK śpiewająco - przez cały dzień dookoła rozbrzmiewały pieśni, a to wszystko dzięki warsztatom wokalnym "Fuzja Sztuk", prowadzonym przez Panią Iwonę Wiśniewską - Salomon z Fundacji Morze Kultury. Niesamowita energia dyrygentów i uczestników, uśmiechy na twarzach - to właśnie czyni muzyka i śpiew.. "To właśnie dlatego trwamy w zespołowym śpiewaniu, bo zachwyca nas harmonia serc i współbrzmień"...

Uczestnicy warsztatów - to prawdziwa plejada gwiazd, są to profesjonalni muzycy, wokaliści, a nawet aktorzy z całej Polski. Nowatorskie metody, szlifowanie technik wokalnych, wymiana doświadczeń, czerpanie inspiracji owocuje w dalszej działalności artystycznej.

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

Uwieńczeniem warsztatów był koncert, który miał się odbyć na Alei Gwiazd, ale ze względu na warunki pogodowe odbył się przed Międzynarodowym Domem Kultury. Padający deszcz nie stanął na przeszkodzie wiernym słuchaczom, którzy stali pod parasolkami przez cały koncert. Bardzo wzruszający i piękny spirituals "Lord, you are awesome" przy akompaniamencie Aleksandra Jastrzębia i wspaniałej saksofonistki Kingi Kasztelan, solo w którym zaśpiewała Iwona Wiśniewska-Salomon, prowadząca warsztaty, przywołał atmosferę corocznych Międzynarodowych Festiwali Pieśni Chóralnej, które odbywały się w MDK nieprzerwalnie od 54 lat, i którego, niestety, zabrakło w czerwcu 2020.

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

W programie koncertu były m.in. pieśni ludowe z Kaszub, gospel, utwory Stanisława Moniuszki i wiele innych.

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

Dyrygenci - Iwona Wiśniewska-Salomon, Aleksandra Janus, Michał Bierwiaczonek, Edyta Turowska, Nina Salomon, fortepian - Ewa Wodzyńska i Aleksander Jastrząb.

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

Prezes Zarządu Fundacji Morze Kultury Pani Iwona Wiśniewska - Salomon wręczyła Dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury podziękowanie za owocną współpracę i pomoc w organizacji warsztatów.

Koncert chóralny - Fuzja Sztuk w Międzynarodowym Domu Kultury

fot. MDK Międzyzdroje

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Więcej zdjęć na naszej stronie
www.mdkmiedzyzdroje.com target=_blank>
www.mdkmiedzyzdroje.com


www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [10.07.2020, 18:52:24] • [IP: 89.174.73.**]

Burmistrz nie ma, toż to miejsce publiczne i jak widać na załączonym obrazku brak odległości??

Gość • Piątek [10.07.2020, 17:38:48] • [IP: 88.156.143.***]

A gdzie maseczki ??

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sołectwo Lubin – Mikołajowa Wioska przy Grodzisku – godz. 13:30, dzieci będą mogły spotkać Mikołaja, zrobić zdjęcie i poczuć prawdziwy klimat świąt. Kulminacja wydarzenia odbędzie się w Międzyzdrojach: • Aleja Gwiazd – spotkanie z Mikołajem o godz. 16:00 • Seans filmu „Mikołaj i Ekipa” w kinie Eva – godz. 18:00 ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■