POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.06.2020, 13:54:58] • Gmina Dziwnów

Odkomarzanie w Gminie Dziwnów

Odkomarzanie w Gminie Dziwnów

fot. Organizator

Po prowadzonych w maju 2020 roku opryskach przeciw meszkom i komarom, w najbliższych dniach zostanie przeprowadzony drugi etap odkomarzania. Walkę z tymi szczególnie dokuczliwymi owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadziła specjalistyczna firma z Kamienia Pomorskiego.

Zaplanowany na 23-25 czerwca 2020 roku drugi z zabiegów odkomarzania, będzie polegał na zastosowaniu metody zamgławiania termicznego (odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych specjalnymi preparatami owadobójczymi. W trosce o jak najlepsze samopoczucie mieszkańców i gości Gminy Dziwnów, kolejna tura odkomarzania będzie miała miejsce w lipcu. Podkreślenia wymaga jeszcze fakt, że cały proces odkomarzania, wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady, pogoda stanowi niezwykle istotny czynnik.

Dotychczas prowadzone opryski zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli, spowodowały znaczące zmniejszenie populacji komarów. Aby utrzymać możliwie jak najniższy poziom ich populacji, kolejne opryski będą miały miejsce w dniach: 23 czerwca 2020 roku w Dziwnowie, 24 czerwca 2020 roku w Dziwnówku i Międzywodziu, a 25 czerwca 2020 roku w Łukęcinie.

Magdalena Antkowiak - Podinspektor ds. ochrony środowiska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin. ■