POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [02.03.2020, 17:23:22] • Międzyzdroje

Piosenka dobra na wszystko

Piosenka dobra na wszystko

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

27 lutego 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła mieszkańców i turystów na Zimowy Wieczór Poezji i Muzyki. Tym razem głównym tematem była twórczość Jacka Cygana – znakomitego polskiego autora piosenek. Jest on także autorem książki pt. „Odnawiam duszę”, o której była mowa podczas wieczoru.

27 lutego 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła mieszkańców i turystów na Zimowy Wieczór Poezji i Muzyki. Tym razem głównym tematem była twórczość Jacka Cygana – znakomitego polskiego autora piosenek. Jest on także autorem książki pt. „Odnawiam duszę”, o której była mowa podczas wieczoru.

Na początku spotkania pracownicy biblioteki podziękowali Julii Ratajczak, uczennicy kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, za wspaniałą wystawę grafik, którą nadal można podziwiać w naszej bibliotece. Julia fascynuje się japońską mangą. Każdy swój rysunek wykonuje na specjalnym tablecie. W każdej pracy ujęte są jej emocje z życia codziennego. Autorka swoją przyszłość wiąże z grafiką komputerową. Marzy o podróży do Japonii i poznaniu kultury tego niesamowitego kraju. Julia od jakiegoś czasu uczy się języka japońskiego, co mogliśmy usłyszeć podczas wieczoru w bibliotece.

Niespodzianką dla zebranych gości był występ, do którego pracownicy biblioteki długo przygotowywali się i włożyli w niego mnóstwo pracy. Szymon Głod i Małgorzata Olborska odegrali zabawną scenkę do utworu „Laleczka z saskiej porcelany” z tekstem Jacka Cygana. Występ aktorów rozbawił publiczność i cel został osiągnięty. Widzowie śmiali się i klaskali, co było największą satysfakcją dla grających i zachęta do dalszego rozwoju swojej pasji. Podczas głównej części spotkania Anna Piecyk i Szymon Głod przedstawili krótki biogram Jacka Cygana, a także omówili i zaprezentowali utwory autora, które znamy i od zawsze podziwiamy. Kolejną niespodzianką był występ dwóch solistek ze Świnoujścia, które swoim głosem umiliły nam wieczór. Leonarda Paczkowska i Maria Romanowska są związane z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu, gdzie należą do chóru „Kantylena” pod kierownictwem Barbary Okoń. Nieodłącznym punktem podczas wieczoru poezji jest prezentacja swoich wierszy przez mieszkańców naszego miasta. Mieliśmy okazję posłuchać twórczości Marianny Kargul, Haliny Kowalskiej, Krystyny Rycombel i Wojciecha Kokota. Wieczór nie mógł odbyć się bez naszego wspaniałego zespołu śpiewaczo-instrumentalnego „Bryza” pod kierownictwem Janusza Kalemby, który na początku spotkania wykonał utwór autorstwa Jacka Cygana „ Wypijmy za błędy”. Na finał zespół przygotował takie przeboje jak „Kamień z napisem love”, „Barcelona” czy cygańskie przeboje. Podczas dwugodzinnej imprezy publiczność wzruszyła się, rozbawiła, a nawet została porwana do tańca. Dla bibliotekarzy było to jedno z trudniejszych spotkań do zrealizowania pod względem technicznym. Dzięki bibliotekarkom Monice Jakubowskiej i Joannie Pałasz, które dopięły wszystko do końca, mogliśmy poczuć się jak w teatrze, na koncercie czy spotkaniu autorskim. Na zakończenie wszyscy artyści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w bibliotece pt. „Wspomnień czar”, które odbędzie się 12 marca o godz. 18.00. Jak zawsze emocje gwarantowane.

Bibliotekarze


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Ze względu na trudne warunki zimowe występują zmiany w ruchu pociągów, powodowane oblodzeniem sieci trakcyjnej. Obecnie wstrzymany jest ruch na linii kolejowej nr 273 Wrocław – Szczecin na odcinku Kowalów – Szczecin Port Centralny, LK 351 Poznań – Szczecin, na odcinku Stargard – Szczecin Dąbie, na LK401 Świnoujście – Szczecin, na Świnoujście - Szczecin Dąbie oraz na LK404 Szczecinek – Białogard, na odcinku Białogard - Kołobrzeg. Pozostałe linie są przejezdne, jednak pociągi mogą doznawać opóźnień. Podejmowane są wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową organizację ruchu: pracują ekipy techniczne, dysponowano pociągi sieciowe. Bieżące informacje przekazywane są podróżnym, w miarę możliwości, na peronach oraz m.in. na Portalu Pasażera (www.portalpasazera.pl). Prosimy o sprawdzanie komunikatów ■ Dziś i jutro możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź na terenie zachodniopomorskiego - uważajcie na oblodzone chodniki i jezdnie, podróże tylko jeśli to konieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również przekazuje komunikaty o możliwych marznących opadach i lodowej nawierzchni, szczególnie nocą i nad ranem, co zwiększa ryzyko wypadków i śliskości na trasach do pracy i szkół ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■