POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [19.01.2020, 15:45:42] • Wapnica

Konsultacje projektu nowego statutu sołectwa Wapnica

Konsultacje projektu nowego statutu sołectwa Wapnica

fot. Organizator

Zarządzeniem Nr 12/SEK/2020 Burmistrz Mateusz Bobek skierował do konsultacji mieszkańców sołectwa Wapnica projekt nowego statutu sołectwa. Projekt jest wynikiem zbiorowej pracy, w której aktywny i twórczy udział mieli radni z sołectw : Grażyna Iwaszczyszyn, Ewa Aksman, Mariusz Samołyk, Rada Sołecka na czele z Sołtys Katarzyną Auguścik. Swoje uwagi do projektu wniósł również Jan Magda – były Przewodniczący Rady Miejskiej, jeden z głównych autorów pierwotnego statutu sołectwa Wapnica. Pan Jan posiada znakomitą wiedzę tej problematyki, zna słabe punkty statutu, które należało zmienić. Przedkładany do konsultacji projekt statutu dostosowuje przede wszystkim jego dotychczasowe uregulowania do praktyki a szczególnie w zakresie procedury wyborczej Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Jednocześnie informuję, że konsultacje przeprowadzone zostaną w formie ankiety rozpowszechnionej wśród mieszkańców w terminie od 14.01.2020 r. do 14.02.2020 r. Z treścią statutu można się zapoznać na stronie BIP Urzędu Miejskiego Międzyzdroje w zakładce Zarządzenia Burmistrza/2020, jako załącznik do Zarządzenia Nr 12/SEK/2020 Burmistrza Międzyzdrojów z dnia 14 stycznia 2020. Ankiety będzie można pobrać zarówno ze strony internetowej i BIP miasta oraz uzyskać w wersji papierowej w holu wejściowym Urzędu Miejskiego i w sklepie „U Jurka” naprzeciwko świetlicy „Wiklina”, w godz. 6.00-21.00. W tych samych miejscach będzie można złożyć wypełnione ankiety do specjalnie przygotowanych urn. Planujemy również zorganizowanie spotkania konsultacyjnego w świetlicy „Wiklina” w dniu 05 lutego 2020 r. (środa), o godz. 18.00.
Dziękuję wszystkim Osobom wymienionym powyżej za dotychczasowy aktywny udział i konstruktywne propozycje zmian do projektu nowego statutu sołectwa Wapnica.

Adam Szczodry
Sekretarz Gminy


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Wtorek [21.01.2020, 05:41:08] • [IP: 37.248.214.***]

Prymitywne stwierdzenie w wykonaniu przedszkolaka. Widać efekty działania w sytuacja kryzysowych, a a nie i np. mprezowych, gdzie się gwiazdorzy

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 21:17:23] • [IP: 83.23.253.***]

oj trudno sie pogodzic z kopniakiem w d...nowa soltys was boli

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 20:17:24] • [IP: 46.76.118.***]

zzabetonuja was jak miedzyzdroje, w skarpetkach was nowa energia pusci i niemcy sie zasiedla tamw apartamentowcach, powodzenia w szukaniu nowego miejsca do zycia!

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 19:06:42] • [IP: 151.248.62.***]

Czytam i myślę ile w tych komentarzach jadu i zawiści macie młodą super fajną sołtys otwartą na działanie z mieszkańcami a wy ciągle piszecie głupie uwagi wstyd!

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 10:29:31] • [IP: 5.173.137.***]

Nowa Energi działa po nowemu czyli tupie nóżkami bo ktoś moze mieć inne ZDANIE.

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 09:25:13] • [IP: 85.219.172.***]

Pan Magda zna słabe strony staturu a przez tyle lat nic nie zrobił aby go porawić. Był Przewodniczącym Rady Miejskiej a Sołtysem. Żenujące są takie artykuły.

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 01:26:17] • [IP: 5.173.128.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [20.01.2020, 00:56:06] • [IP: 77.88.191.***]

Tak to jest jak się podstępnie zdobywa władzę a później klapa goni klapę to się zaczyna kombinować geniusze od zakupów u Jurka.

Gość • Niedziela [19.01.2020, 23:09:40] • [IP: 37.47.161.*]

ciekawi nas czy praca nad Statutem drogą ankiet przypominać będzie dotychczasowe wprowadzanie zmian, czyli marnowanie papieru...

Gość • Niedziela [19.01.2020, 20:19:59] • [IP: 31.0.86.***]

Panie Sekteratzu Statut opracowywal P. Jan, a inni tylko dopracowywali poprawki, które wynikly min. przy wyborach sołtysa o czym dobrze Pan wie. Pracować nad statutem będą wszyscy radni, bo oni go będą akceptować lub nie. Pisze Pan o słabych punktach to aktywne i twórcze osoby ich nie wychwycily?? Z pełnym szacunkiem wolę artykuły Pani Rzecznik.

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■