POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.12.2019, 08:19:47] • Wapnica

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Ocieplenie klimatu przynosi nam kłopoty. Ale też miłe oku niespodzianki. Takie jak... kwitnące w grudniu kwiaty. Można mieć wrażenie, że to przedłużenie lata i jesieni.

Ciepłe lato, ciepła jesień. No to mamy anomalia. Część pąków śliwy się wybudziło i drzewo przy moim domu zakwitło w wielu miejscach.

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Sporo kwiatów przy domu dalej kwitnie. Róże w naszym klimacie często nawet zimą zakwitają, ale wrażliwe na niskie temperatury nasturcje po raz pierwszy widzę zielone w grudniu.

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Wiele kwiatów - takich jak georginie, inaczej dalie - w pełni kwitnie. Bulwy tych ostatnich wykopaliśmy kilka dni temu by się nie uszkodziły.

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Ale co ja tu piszę... Popatrzcie na wykonane 2 grudnia 2019 roku zdjęcia.

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Takie kwiatki! Sęk w tym, że to grudzień

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [05.12.2019, 23:00:49] • [IP: 37.248.158.***]

kis kis kis kis kis kis kis kis kis, NKWD.

Gość • Czwartek [05.12.2019, 13:33:36] • [IP: 188.146.188.**]

Tak, a śliwy kwitną w styczniu. Przymrozki nie wszędzie były. Chryzantemy złociste posadzone rok temu były całą zimę na ogrodzie i teraz ponownie kwitną w grudniu do tej pory. Widać na załączonym zdjęciu.

Gość • Czwartek [05.12.2019, 10:25:18] • [IP: 83.8.38.***]

Panie Andrzeju ma Pan fantazję. Nagietki i różę mogą kwitnąć nawet do połowy grudnia. Pad koniec października 2019 były takie przymrozki, że nawet chryzantemy na cmentarzu pomarzły. A georginie wykopuje się w październiku. Aksamitki też wymarzły.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU - WRZOSOWO w dniach: 2025-08-07 - 2025-08-08, w godzinach: 7 sierpnia od 09:00 do 14:00, 8 sierpnia od 09:00 - do 14:00 Wrzosowo od numer od 23 do 65 ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■