POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [06.11.2019, 16:40:20] • Kamień Pomorski

Zapraszamy na obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Zapraszamy na obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

fot. Organizator

11 listopada zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się 8 listopada br. (piątek) w godzinach 9:00 – 12:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa w Kamieniu Pomorskim, otwarte warsztaty wykonywania kotylionów.

11 Listopada br. godzina 15:00 – Biegi dla dzieci „Rusz śmiało swoje ciało”, Amfiteatr oraz Marina w Kamieniu Pomorskim w ramach programu społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski / Biuro zawodów – Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

O godz. 17.00 w kamieńskiej katedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują spod katedry na plac pod Ratusz Miejski, gdzie odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu, podniesienie Flagi Państwowej na maszt, apel patriotyczny, okolicznościowe przemówienia, występy artystyczne, złożenie kwiatów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek oraz ognisko.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz grafiki laserowej.

Po uroczystościach zapraszamy do Sali Konferencyjnej w Ratuszu Miejskim na program muzyczny "Cicha Miłość" zespołu Strefa Dźwięku i wspólne śpiewanie piosenek i pieśni patriotycznych.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

źródło: www.kamienpomorski.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [10.11.2019, 17:10:54] • [IP: 188.146.227.***]

Szkoda że nie przypomina się mieszkańcom o wywieszeniu flagi narodowej.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■