POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [01.08.2019, 17:51:30] • Wolin

Produkty tradycyjne na festiwalu w Wolinie

Wędliny produkowane metodą tradycyjną według staropolskich receptur, miody, sery, a także pasztety czy śledzie w różnej postaci – to tylko przykłady produktów tradycyjnych Pomorza Zachodniego, które spotkamy w dniach 2-4 sierpnia br. na festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie. W wydarzeniu udział wezmą wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz członek zarządu Janusz Gromek.

„Wojowie, Wodzowie, Drużyny” to temat przewodni 25 edycji Festiwalu Słowian i Wikingów, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia w Wolinie. To jedna z największych wczesnośredniowiecznych imprez na świecie. Na kilka letnich dni przybywa tam ponad 2 tys. uczestników z niemal 30 krajów świata. W barwnych, pieczołowicie odtworzonych strojach prezentują oni dawne rzemiosła m.in. garncarstwo, bednarstwo, kowalstwo, złotnictwo czy jubilerstwo. W tym miejscu odbywają się także różne gry i zabawy, inscenizacje wydarzeń historycznych, regaty i rejsy replikami łodzi historycznych. Największą atrakcją festiwalu są wielkie bitwy na nawet 600 wojów. Podczas imprezy, w replikach dawnych namiotów, toczy się życie według kultury i tradycji z okresu IX –XI wieku.

Wśród średniowiecznego klimatu w 10-ciu drewnianych domkach zaprezentują się produkty lokalne, tradycyjne i regionalne z Pomorza Zachodniego. W tym roku będą to m.in. miody i produkty pszczele, przetwory z dyni, cukini, ciasta, racuchy, paprykarz, a także ryby świeże i wędzone, soki czy produkty z malin.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przerwa w dostawie prądu – Świerzno. Ze względu na prace konserwacyjno-modernizacyjne w dniu 23 kwietnia 2025 r. nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny: 09:00 do 13:00 w miejscowości Świerzno, ulice: Długa (nr 1–11) Cicha (nr 1–9) Radosna (nr 5–13) oraz Straż i Urząd Gminy. Kontakt w sprawie przerwy: 991 ■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■