POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.07.2019, 16:52:18] • Szczecin

Wyszedł z więzienia po 23 latach i już jest podejrzany o kolejne przestępstwa

Wyszedł z więzienia po 23 latach i już jest podejrzany o kolejne przestępstwa

fot. CBŚP

Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie i dokonanie wymuszeń rozbójniczych. Jeden z nich wyszedł niedawno z więzienia, w którym odbywał wieloletnią karę pozbawienia wolności m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej.



Policjanci z CBŚP z Zarządu w Szczecinie współpracując z prokuratorami z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zapobiegli wymuszeniu rozbójniczemu, którego ofiarą miał paść szczeciński biznesmen. Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony może nie być jedyną ofiarą. Sprawcy zastraszali swoje ofiary, grożąc pobiciem, a nawet ciężkim uszkodzeniem ciała, jeżeli nie zostaną spełnione ich żądania, tj. przekazania od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że w sprawę może być zamieszany Wiesław J. ps. „Picek". Mężczyzna od dawna jest znany policjantom, ponieważ odpowiadał już wcześniej za udział w zorganizowanych strukturach przestępczych, działających jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Członkowie tej grupy działali wyjątkowo bezwzględnie i brutalnie wobec swoich ofiar.

Podejrzewany mężczyzna opuścił zakład karny w lutym 2019 roku. Trafił tam m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, obrót narkotykami, czerpanie zysku z cudzego nierządu oraz nakłanianie do zabójstwa. Za te przestępstwa odbywał karę pozbawienia wolności przez blisko 23 lata.

Na wolności nie spędził nawet pół roku, ponieważ w ostatnich dniach został zatrzymany przez policjantów z CBŚP z Zarządu w Szczecinie. Tego samego dnia został zatrzymany drugi podejrzany o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Śledczy zarzucają Wiesławowi J. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie i usiłowanie dwóch wymuszeń rozbójniczych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Warto przypomnieć, że zgodnie z kodeksem karnym za wymuszenia rozbójnicze grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

www.cbsp.policja.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■