POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [03.07.2019, 12:12:55] • Dziwnów

Wiatr w żagle! I Regaty Gryfa o puchar marszałka województwa

Wiatr w żagle! I Regaty Gryfa o puchar marszałka województwa

fot. Andrzej Ryfczyński

Świnoujście – Dziwnów to główna trasa na jakiej ścigać się będą jachty podczas I Regat Gryfa o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Impreza wspierana przez Pomorze Zachodnie odbędzie się w dniach 4-7 lipca br.

Jachty biorące udział w regatach podzielone zostaną na 5 kategorii. Wyścigi morskie rozpoczną się w piątek, 5 lipca, ze Świnoujścia do Dziwnowa. Rywalizacja na trasie powrotnej odbędzie się następnego dnia. W niedzielę, po zachodniej stronie toru podejściowego do Świnoujścia, przeprowadzone zostaną natomiast godzinne wyścigi na wiatr lub z wiatrem. Puchary i nagrody rzeczowe laureaci regat otrzymają w tym samym dniu w Porcie Jachtowym Świnoujście.

Regaty zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Organizacja wydarzenia zaplanowana została przez Młodzieżowy Klub Żeglarski „Bryza" na ten rok, aby wspólne świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że w modernizacji portów Pomorza Zachodniego to właśnie fundusze unijne mają swój nieoceniony udział.

Porty do których zawitają jachty podczas regat - Świnoujście i Dziwnów - należą do Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, który jest wizytówką regionu dla aktywnych. Szlak ten to kilkadziesiąt marin i portów jachtowych zlokalizowanych nad Odrą, nad jeziorem Dąbie, w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego oraz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Między innymi w Szczecinie, Gryfinie, Nowym Warpnie, Stepnicy, Kamieniu Pomorskim czy Kołobrzegu. To także najkrótsza droga wodna z Berlina do Skandynawii, skomunikowana z drogami wodnymi Wielkopolski - prowadzi aż do Gdańska.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gośćmrx • Środa [03.07.2019, 18:28:34] • [IP: 178.3.26.**]

Za póżno to info o nowych regatach.nie kazdy o tym wiedział i problem z urlopem.informujcie dużo wcześniej.szkodea a a

Gość • Środa [03.07.2019, 17:28:49] • [IP: 83.8.113.**]

O puchar zasłużonej osoby dla gminy Dziwnowa

Gość • Środa [03.07.2019, 12:25:17] • [IP: 37.47.179.***]

"o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego" - a kto to jest marszałek ? powinno być o puchar jakiegoś porządnego sportowca co miał osiągnięcia w żeglarstwie dużo a nie o puchar POLITYKA - słabe to

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ENEA Operator zapowiada dwie przerwy w dostawie prądu w powiecie kamieńskim w poniedziałek 17 listopada. Rano bez zasilania będą wybrane adresy przy ulicach Polnej i Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Dłuższa, kilkugodzinna przerwa obejmie miejscowość Żółcino ■ Planowane wyłączenia prądu w Kamieniu Pomorskim. We wtorek 18 listopada w godzinach 15–17 energii pozbawione będą adresy przy ul. Polnej 5 oraz Wolińskiej 50 i 51. Przerwy wynikają z prac prowadzonych przez ENEA Operator ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■