POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [09.02.2019, 10:54:43] • Gmina Międzyzdroje

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Na terenie Wicka koło Międzyzdrojów znajduje się opustoszałe wyrobisko po kopalni żwiru. Przed laty odbywały się tam loty w wykonaniu miłośników tej nietypowej rozrywki. Letni dzień sprzed ćwierćwiecza wspomina Andrzej Ryfczyński.

- 30 sierpnia 1994 roku w Wicku przy wyrobisku po żwirze grupa miłośników latała na skrzydle, spadochronie. Był piękny, lekko wietrzny dzień. Poznałem grupę śmiałków, którzy na wyspie Wolin wypatrzyli opustoszałe miejsce, z którego można było próbować latać na skrzydle. Byłem tam wtedy z redaktorem Grzegorzem Kaplą, który to opisywał.

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Byłem zajęty robieniem zdjęć i dlatego trudno mi teraz coś więcej o tego rodzaju wypoczynku opisywać. Jedno pamiętam, ci co latali, mówili, że brakuje silnych termicznych kominów, by mogli się wznosić i dłużej polatać.

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Pomimo tego, loty dawały im radość. Mija właśnie ćwierć wieku od tamtej pory, a ten kierunek zabawy czy wypoczynku nie rozwinął się na naszym terenie.

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Może komuś to przeszkadzało? Nie wiem. Pokazuję te fotki sprzed 25 laty jako ciekawostkę.

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Loty nad Wickiem - rozrywka, która przeminęła z wiatrem...

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Andrzej Ryfczyński
źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Wtorek [12.02.2019, 07:49:07] • [IP: 83.20.246.**]

Nawet z Wolina było widać. Jak się na dzikiej plaży stało. To pełno kolorowych" ptaków" latalo nad klifami Lubinia

Gość • Niedziela [10.02.2019, 18:51:08] • [IP: 83.21.56.*]

Ale kto to pisze czy, naprawde jest jakis zakaz. Jest jakis niewybuch nikt nie chce sie do niego zblizyc. Co natura 2000, 3000, 4000 nawet na, paralotni nie mozna polatac, ile trzeba zaplacic eko ekologom za, taka cicha jazde bo, moze cznadelek wpadnie w linki i bedzie zaloba po ptaszku.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 13:08:24] • [IP: 5.60.60.***]

Co to za durne zakazy!! -- a oddychać nam wolno!! Kiedy skończy się to nękanie normalnych ludzi!!

Gość • Niedziela [10.02.2019, 11:24:38] • [IP: 188.147.102.**]

Teren ten znajduje się w strefie parku gdzie obowiązuje zakaz wykonywania lotów w paśmie od ziemi do wysokości 3800 stóp! Dlatego nie latamy tam, z tego samego powodu piloci paralotni (a nie spadochronów) nie korzystają z super warunków pod Międzyzdrojami

Gość • Niedziela [10.02.2019, 10:09:05] • [IP: 83.8.108.***]

Felkowi zostało jeszcze roczek do emerytury. Możę coś się zmieni.

Gość • Sobota [09.02.2019, 21:15:16] • [IP: 62.244.143.***]

Przeszkadzało felkowi w wpn

Gość • Sobota [09.02.2019, 19:08:55] • [IP: 83.8.112.***]

gość - 5.173.136 - przetłumacz na j. polski.

Gość • Sobota [09.02.2019, 16:52:23] • [IP: 5.173.136.***]

To byl ladny teren a teraz jakis zielony budynek stoi albo jakies w kredytach i ten ciagle stres od ludzi czuc. Ustawa o zwrocie przez banki pieniedzy lub cos podobnego, czas najwyzszy. Capaddocia w turcji na ta chwile.

Gość • Sobota [09.02.2019, 16:39:36] • [IP: 5.60.60.***]

Świetna sprawa?? -- może ktoś pomyśli, może jest szansa na reanimację. Przez te 25 lat jakaś część młodych przyspawała się do komputerów i ruch na świeżym powietrzu po prostu jest dla nich wyzwaniem.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ENEA Operator zapowiada dwie przerwy w dostawie prądu w powiecie kamieńskim w poniedziałek 17 listopada. Rano bez zasilania będą wybrane adresy przy ulicach Polnej i Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Dłuższa, kilkugodzinna przerwa obejmie miejscowość Żółcino ■ Planowane wyłączenia prądu w Kamieniu Pomorskim. We wtorek 18 listopada w godzinach 15–17 energii pozbawione będą adresy przy ul. Polnej 5 oraz Wolińskiej 50 i 51. Przerwy wynikają z prac prowadzonych przez ENEA Operator ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■