POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [25.09.2018, 11:57:59] • Gmina Wolin

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Wolin

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Wolin

fot. Organizator

22 września 2018 r. w Wolińskim Dworku podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Przebudowa odcinka drogi powiatowej dojazdowej nr 3012Z ul. Prostej w Wolinie i odcinka drogi gminnej zbiorczej - ul Zamkowej, polegająca na przebudowie ciągów pieszych, miejsc postojowych i zjazdu z ul. Prostej”

Umowa została podpisana przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego pana Jarosława Rzepę i Burmistrza Wolina pana Eugeniusza Jasiewicza. Umowa została podpisana w obecności pani Małgorzaty Wójcik zastępcy Burmistrza Wolina i pana Marka Matysa Wicestarosty Powiatu Kamieńskiego.

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Wolin

fot. Organizator

Wykonanie przebudowy ma na celu uzupełnienie zagospodarowania przestrzeni publicznej w nowoutworzonym centrum Wolina poprzez przebudowę parkingu oraz ciągów pieszych, co wpłynie na poprawę komfortu korzystania z usług oferowanych w tej części miasta.

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Wolin

fot. Organizator

Koszt całkowity przedsięwzięcia to 162.058,31zł, a kwota dofinansowania to 102.924,00zł które będzie pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, typ operacji „Kształtowanie przestrzeni publicznej”, Planowany okres realizacji to wrzesień 2019r.

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Wolin

fot. Organizator

Roboty drogowe obejmą przebudowę ciągów pieszych, miejsc postojowych i zjazdów przy ul. Prostej, na wysokości dawnego ośrodka zdrowia, dzisiaj skupiającego działalność z zakresu opieki i profilaktyki zdrowotnej oraz opieki społecznej. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 17 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Wymieniona zostanie nawierzchnia ciągów pieszych oraz zjazdów. Zamontowane zostaną elementy małej architektury.

UM Wolin


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [26.09.2018, 23:15:45] • [IP: 37.47.136.**]

Chyba sercem z pslelem

Gość • Wtorek [25.09.2018, 21:21:21] • [IP: 88.98.100.***]

Pan Rzepa zrobił bardzo dużo dla powiatu kamienskiej i sercem jest z nami. A szukanie dziury w całym, urodzenie w innym województwie, to po prostu niedorzecznosc.

Gość • Wtorek [25.09.2018, 13:47:33] • [IP: 37.47.142.***]

Pan Rzepaa urodził się w Szamotułach- dawne Poznańskie czemu tam nie kandyduje ? Co w zasadzie łączy go z nami ? Ani tu nie mieszka ani nie żyje ?? O co tu chodzi ? Tam go znają czy jak to jest ? Takie drobinki finansowe też Pan wozi z drugiej strony województwa ? Bo ciągle podpisuje takie mikro umowy. inni jakoś do tego podchodzą bez rozgłosu a inwestycje są wielokrotnie większe. Czy to jest nasz cel ? Myślę, że te małe uroczystości zabierają dużo czasu wielu osobą a płacą za to podatnicy jest to efektywne ? Czy nic innego nie mają do pracy ? Stawiam takie pytania i proszę o owocną dyskusję.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■