POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [06.06.2018, 10:33:12] • Dziwnów

Planszowa Rozrywka Ludowa PRL

Planszowa Rozrywka Ludowa PRL

fot. Organizator

Lekcja historii inaczej, czyli jak za pomocą gry planszowej można uczyć się historii. O zamierzchłych czasach PRL-u młodzież wie niewiele, a opowieści o kartkach na żywność i statkach z pomarańczami, wydają się im tak nierealne jak życie bez telefonu komórkowego.

Tym ciekawsza okazała się dla młodych ludzi gra planszowa z pytaniami typu:

ZSD Nysa to produkowany od lat 50-tych:
a) samochód dostawczy
b) statek pasażerski
c) motorower

lub

Planszowa Rozrywka Ludowa PRL

fot. Organizator

Jak nazywano model zajmujący całą ścianę, złożony z segmentów, w który była wyposażona większość polskich mieszkań?
a) lada
b) meblościanka
c) komoda

lub

Jak nazywał się napój gazowany, odpowiednik Coca Coli, produkowany przez Społem?

Planszowa Rozrywka Ludowa PRL

fot. Organizator

Udzielając właściwej odpowiedzi uczestnik gry otrzymuje wypłatę pieniężną, za którą może następnie nabyć deficytowy towar typu gumowce, pomarańcze, wyrób czekoladopodobny, banany, cukier i wiele innych, trudno dostępnych towarów czasów, o których wielu nie chce pamiętać, ale też wielu wspomina z rozrzewnieniem, gdyż były to czasy ich młodości.

Planszowa Rozrywka Ludowa PRL

fot. Organizator

Bawiliśmy się wyśmienicie, więc z czystym sumieniem możemy polecić tego typu zajęcia, zwłaszcza, że oceny są już wystawione, zatem można uczyć się poprzez zabawę. Przyjemniej, a nie mniej efektywnie.

Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie- Renata Włodarczyk


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [07.06.2018, 19:44:48] • [IP: 31.0.125.*]

fajnie kiedys było;p Skuzik Małpa Konrad

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■