POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [31.05.2018, 15:22:58] • Kamień Pomorski

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

W Kamieniu Pomorskim Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą świętą w katedrze pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela.

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Po Mszy świętej tłumy wiernych ze sztandarami i chorągwiami wyruszyli w pielgrzymce, by odwiedzić cztery ołtarze ustawione na mieście.

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Uroczystość Bożego Ciała zakończyła się Mszą św. sprawowaną przez ks. kanonika Dariusza Żarkowskiego przy ołtarzu ustawionym w amfiteatrze, nad Zalewem Kamieńskim.

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [01.06.2018, 21:36:40] • [IP: 87.205.66.***]

XXI w. a ciemnogród, jak w średniowieczu, nadal daje się manipulować sukienkowym...

Gość • Piątek [01.06.2018, 10:56:34] • [IP: 79.189.132.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 7.01 (środa), 8:30-14:00 – planowane wyłączenie prądu: Radawka 14a (gm. Kamień Pomorski). Informuje ENEA Operator ■ Uwaga kierowcy i piesi. W nocy i nad ranem w regionie możliwa śliskość. Po opadach i dodatnich temperaturach nawierzchnie zaczynają zamarzać. Miejscami bardzo ślisko – zwłaszcza na bocznych ulicach i chodnikach ■ Przystań Morska Wolin sp. z o.o. informuje, że Wieża Widokowa w Wolinie będzie dostępna dla odwiedzających do dnia 6 stycznia (włącznie). Jednocześnie informujemy, że w okresie od 7 stycznia do 28 lutego obiekt będzie czasowo zamknięty. Przerwa związana jest z sezonem zimowym i względami organizacyjno-technicznymi. Park Miejski w Wolinie pozostaje ogólnodostępny przez cały rok i nadal może być wykorzystywany rekreacyjnie przez mieszkańców oraz turystów. O ponownym otwarciu Wieży Widokowej po zakończeniu przerwy zimowej będziemy informować w odrębnych komunikatach ■