POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [19.03.2018, 08:25:16] • Kamień Pomorski

W maju rozpocznij przygodę ze Skandynawią!

W maju rozpocznij przygodę ze Skandynawią!

fot. Organizator

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Kojarzy nam się z wiosną, piknikami i… wycieczkami. W tym roku kalendarz szczególnie nas rozpieszcza. Jako że 1 i 3 maja wypadają w środku tygodnia, biorąc zaledwie trzy dni urlopu, mamy do dyspozycji aż dziewięć dni wolnego! Dlaczego warto wybrać się w tym okresie do Skandynawii? Chociażby dlatego, że Unity Line przygotowało dwie interesujące propozycje, kryjące się pod hasłami „Kopenhaga w jeden dzień” oraz „Szwedzkim wybrzeżem w kierunku Oslo”.

Wycieczki są tak rozplanowane, że właściwie można zdecydować się na obie i zobaczyć Danię, Szwecję i Norwegię jednocześnie. Do Kopenhagi armator wyrusza 27 kwietnia. Jeden dzień jest przeznaczony na zwiedzanie, dwie noce na rejs. To podróż, która zdecydowanie należy do przyjemności. Wpływają na to liczne udogodnienia na samym promie (wygodne kabiny, restauracje, dyskoteka, bary), a także stały widok na morze. W programie wszystko, co można wycisnąć najlepszego ze stolicy Danii – pałace Amalienborg i Christiansborg, degustacja piwa w muzeum Carlsberga, klimatyczne knajpki w dzielnicy portowej Nyhavn oraz zakupy na deptaku Strøget.

W maju rozpocznij przygodę ze Skandynawią!

fot. Organizator

Szwedzkim wybrzeżem w kierunku Oslo Unity Line podąży 2 maja. Po drodze zamierza wysadzić uczestników wycieczki m.in. w Helsingborgu, Varbergu czy Göteborgu, ale to stolica Norwegii będzie głównym punktem wycieczki. Do sprawdzenia są m.in. Park Vigelanda, Pałac Królewski, Ratusz oraz skocznia narciarska Holmenkollen, na której Polacy niejednokrotnie odnosili sukcesy. Fani motoryzacji nie będą mogli się doczekać drogi powrotnej, podczas której zaplanowana jest wizyta w muzeum koncernu Volvo. Wyprawa zakończy się 6 maja, czyli w ostatni dzień tegorocznej Majówki. Później pozostaje tylko czekać na kolejny długi weekend – na szczęście niezbyt długo, bo będzie on już na przełomie maja i czerwca. A wtedy, może warto wybrać się szlakiem szwedzkich kryminałów?

W maju rozpocznij przygodę ze Skandynawią!

fot. Organizator

rezerwacje@unityline.pl
tel. 918802909
tel. 801989771


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Anka V.A. • Wtorek [20.03.2018, 11:43:00] • [IP: 31.0.123.**]

Skandynawia jest piękna, lecz bardzo droga.

Gość • Wtorek [20.03.2018, 07:08:17] • [IP: 31.0.122.***]

Wszystko OKej, tylko wypadało by podać ceny.Czyżby wycieczki miały by być za darmo?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■