POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [02.12.2017, 14:36:59] • Międzyzdroje

Rusza Akademia Sołtysa 2017! Jedno ze spotkań odbędzie się w Międzyzdrojach!

Rusza Akademia Sołtysa 2017! Jedno ze spotkań odbędzie się w Międzyzdrojach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dbałość o region to troska nas wszystkich. Szczególna rola w tym zadaniu należy do sołtysów, liderów wsi i ich mieszkańców. Właśnie z myślą o nich, społecznikach działających dla dobra ogółu, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego po raz kolejny organizuje cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych „Akademia Sołtysa". Pierwsze szkolenie odbędzie się w Choszcznie, kolejne w Międzyzdrojach oraz w Bornem Sulinowie. We wszystkich spotkaniach udział weźmie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Akademia Sołtysa 2017 to cykliczne zajęcia i warsztaty organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego dla sołtysów oraz lokalnych liderów z obszarów wiejskich. W trakcie spotkań uczestnicy zdobywają cenną wiedzę na temat efektywniejszego „zarządzania" wsią, uczą się jak pozyskiwać środki na działalność oraz nawiązują cenne kontakty.

W tym roku program dwudniowych szkoleń poświęcony zostanie w głównej mierze kwestiom społecznym. Pierwszy dzień dotyczyć będzie rozwoju gospodarstw opiekuńczych na obszarach wiejskich. Koncepcja tego rozwoju w Polsce zakłada ścisłą współpracę pomiędzy rolnikami, doradcami rolniczymi, organizacjami pozarządowymi, administracją państwową oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

W drugim dniu spotkania uczestnicy otrzymają informację na temat grantów sołeckich oraz programu Społecznik, którego głównym celem jest zaangażowanie lokalnych samorządów do współpracy z miejscowymi liderami oraz promowanie aktywności obywatelskich wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Zajęcia Akademii Sołtysa 2017 r.:

- 4-5.12.2017 Choszczno, Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy ul. Sportowa 1

- 7-8.12.2017 Międzyzdroje, Dom Wczasowy „Posejdon" ul. Promenada Gwiazd 4

- 11-12.12.2017 Borne Sulinowo, Pensjonat „Ani" Chmielowska Anna, ul. Spacerowa 5

Projekt realizowany jest ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014–2020 za pośrednictwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ENEA Operator zapowiada dwie przerwy w dostawie prądu w powiecie kamieńskim w poniedziałek 17 listopada. Rano bez zasilania będą wybrane adresy przy ulicach Polnej i Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Dłuższa, kilkugodzinna przerwa obejmie miejscowość Żółcino ■ Planowane wyłączenia prądu w Kamieniu Pomorskim. We wtorek 18 listopada w godzinach 15–17 energii pozbawione będą adresy przy ul. Polnej 5 oraz Wolińskiej 50 i 51. Przerwy wynikają z prac prowadzonych przez ENEA Operator ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■