POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [03.04.2017, 21:43:23] • Wisełka

Zbliża się sezon. Jedyne zejście na plażę w Wisełce zniszczone

Zbliża się sezon. Jedyne zejście na plażę w Wisełce zniszczone

fot. kam

Jedyne, drewniane zejście na plażę w Wisełce na wyspie Wolin jest zamknięte. Uszkodziły je ostatnie sztormy.

Jak mówił w magazynie "Czas Reakcji" sołtys Wisełki Zbigniew Kosterski, zbliża się sezon, jest problem. - W tym przypadku trzeba działać szybko, żebyśmy nie zostali bez zejścia. Problem będą mieć niepełnosprawni oraz matki z dziećmi - dodawał sołtys.

Zbliża się sezon. Jedyne zejście na plażę w Wisełce zniszczone

fot. kam

Zastępca dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Stanisław Felisiak wyjaśniał, że o szybkie działania będzie trudno, bo za przejście odpowiadają gminy Międzyzdroje i Wolin, a także Urząd Morski w Szczecinie oraz Woliński Park Narodowy.

- Jest położone na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, ale administracyjnie położone jest w gminie Międzyzdroje. Natomiast z przejścia korzystają mieszkańcy gminy Wolin. Żeby tych uwarunkowań było mało, to przejście jest położone również w pasie technicznym wybrzeża - tłumaczył Felisiak.

Teraz trwa szacowanie strat. Odpowiedzialni za naprawę lub budowę nowego przejścia spotkają się w najbliższych dniach.

2017-04-03, 16:50
Sławomir Orlik


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [08.04.2017, 08:39:46] • [IP: 46.231.63.***]

nieudolność naszej władzy??!!w styczniu powstała szkoda a soltys wsi wisełka bezradny jak w wielu przypadkach?! do wymiana władza która sobie nie radzi z prostymi problemami, parodia dopiero zbieraja sie a to juz w styczniu powinna być podjęta decyzja i uchwały żenujące

Gość • Środa [05.04.2017, 21:44:03] • [IP: 79.186.221.**]

Jestem w posiadaniu wspaniałego, niezawodnego projektu zejścia na plażę, tylko nie widzę zainteresowanych.Będzie na pewno odporny na Bałtyckie sztormy.Te wszystkie konstrukcje widoczne na zdjęciu są nic nie warte, , co roku to samo, sztorm je rozwala.

Gość • Środa [05.04.2017, 14:12:26] • [IP: 83.11.72.**]

Dla sprostowania: zejście na plaże nie jest w Wisełce. Zejście to ustawione jest w ciągu szlaku czerwonego (Międzyzdroje - Świętouść) Wolińskiego Parku Narodowego i umiejscowione jest na terenie gminy Międzyzdroje.

Gość • Wtorek [04.04.2017, 22:17:54] • [IP: 31.0.71.***]

Sztorm był w styczniu a sie obudzili w kwietniu że zejscia nie ma. Ciagnąc podatki z Wisełki to jest komu, ale żeby cos w nia włożyć dobrego to nie ma nikogo. Szkoda słów. Wisełka to taka perełka w gminie Wolin, ale włodarze nic sobie z tego nie robią niestety.

Gość • Wtorek [04.04.2017, 18:17:56] • [IP: 31.0.127.**]

A jak zejście w Świętouściu? Już naprawione?

Gość • Wtorek [04.04.2017, 16:27:45] • [IP: 37.248.152.***]

Szkoda, że Wisełka jest tak zaniedbana - dziurawe drogi lub ich brak, brak wodociągu i kanalizy w wielu miejscach a gmina nie chce robić nic na swój koszt. Miejscowość ma duży potencjał. Wymaga jednak dofinansowania i reklamy.

Gość • Wtorek [04.04.2017, 01:02:26] • [IP: 83.11.236.**]

Ale info. Wysłuchać coś z radia i napisać szczątki. Ruszyć się samemu w teren i szukać informacji. A nie kopiować.

Gość • Wtorek [04.04.2017, 00:54:13] • [IP: 109.163.234.*]

czemu nigdzie na calym wybrzezu niemal chociaz pojednym ulozonym z czegokolwiek dojsciu dlaniepelnosprawnych pod sama wode, wystarczy kilka gum nawet

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ENEA Operator zapowiada dwie przerwy w dostawie prądu w powiecie kamieńskim w poniedziałek 17 listopada. Rano bez zasilania będą wybrane adresy przy ulicach Polnej i Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Dłuższa, kilkugodzinna przerwa obejmie miejscowość Żółcino ■ Planowane wyłączenia prądu w Kamieniu Pomorskim. We wtorek 18 listopada w godzinach 15–17 energii pozbawione będą adresy przy ul. Polnej 5 oraz Wolińskiej 50 i 51. Przerwy wynikają z prac prowadzonych przez ENEA Operator ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■