POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.03.2017, 13:21:03] • Międzyzdroje

Wystawa "Chrzest 966: U źródeł Polski" w międzyzdrojskim gimnazjum

Wystawa "Chrzest 966: U źródeł Polski" w międzyzdrojskim gimnazjum

fot. Organizator

Dzisiaj otworzyliśmy wystawę „Chrzest 966: U źródeł Polski” w naszym gimnazjum. Jest to mobilna ekspozycja z elementami multimedialnymi przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Przygotowano ją w taki sposób, aby mogła dosłownie odwiedzić jak najwięcej różnych miejsc. Nasze gimnazjum otrzymało wystawę na najbliższe trzy tygodnie, by móc we wszystkich klasach przeprowadzić lekcje z wykorzystaniem tabletów i aplikacji multimedialnych. Obie Panie uczące historii: p. Dorota Sielewicz i p. Alina Poskart w ramach lekcji programowych i powtórzeniowych chcą, by utrwalić wiedzę na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny, gdzie mógł się odbyć, jakie były jego skutki?

Wystawa "Chrzest 966: U źródeł Polski" w międzyzdrojskim gimnazjum

fot. Organizator

Wystawę przekazał nam Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach za zgodą pani Haliny Kowalskiej, opiekuna wystawy z ramienia Muzeum w Gnieźnie.

Zainteresowanych otrzymaniem wystawy prosimy o kontakt : halina.kowalska@muzeumgniezno.pl, gimnazjum@gm1.pl

Gimnazjum w Międzyzdrojach


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu, przypominamy, że w nocy z 05.03.2026 (czwartek) na 06.03.2026 (piątek) w godzinach od 22:00 do 05:00 planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego w tunelu. Powodem wprowadzenia ograniczeń w ruchu są prace serwis pomp, realizowane na wniosek Generalnego Wykonawcy. Prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w tym czasie w pogotowiu. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco. Szanowni Pasażerowie w związku z powyższymi utrudnieniami sugerujemy planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem ■ 19 lutego 2026 roku Janusz Żmurkiewicz były prezydent Świnoujścia przelał 3 642,00 zł na rachunek Anity Ryfczyńskiej, właścicielki portalu iswinoujscie.pl. Przelew jest skutkiem prawomocnego zakończenia wielowątkowego postępowania sądowego, wszczętego z inicjatywy właścicielki portalu oraz redaktora naczelnego Sławomira Ryfczyńskiego ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■