POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.12.2016, 17:44:34] • Powiat Kamieński

Moskow City Ballet w Koszalinie - artyści rozpoczynają swoje tourné po Polsce! Zarembiacy zasiedli na widowni!

Moskow City Ballet w Koszalinie -  artyści rozpoczynają swoje tourné po Polsce! Zarembiacy zasiedli na widowni!

fot. Organizator

Wczoraj, dn. 6-go grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Społecznych wraz z nauczycielami i rodzicami wybrali się do Koszalina, gdzie wystąpiła najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa Moscow City Ballet, ciesząca się uznaniem na całym świecie. Zarembiacy spędzili mikołajkowy wieczór oglądając „Jezioro łabędzie”. Balet Piotra Czajkowskiego, stworzony do libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera, jest przepiękną, baśniową opowieścią o miłości.

Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Zygfryda i Odetty jako symbolu potęgi uczucia, były ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazowały one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz- hipnotyzowały i wprowadzały wszystkich w niezwykły nastrój.

Moskow City Ballet w Koszalinie -  artyści rozpoczynają swoje tourné po Polsce! Zarembiacy zasiedli na widowni!

fot. Organizator

To kolejna „kulturalna wyprawa” uczniów Zespołu Szkół Społecznych, która została zrealizowana w ramach projektu TEO – Teatr, Edukacja, Opera. Projekt, stworzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Edukacji w Dziwnowie w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację PZU, został oceniony jako jeden z najlepszych.

Moskow City Ballet w Koszalinie -  artyści rozpoczynają swoje tourné po Polsce! Zarembiacy zasiedli na widowni!

fot. Organizator

Zarembiacy- GRATULUJEMY!

Allie O'Donnel


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [08.12.2016, 15:02:57] • [IP: 37.47.170.***]

Super :) podobało mi się a zwłaszcza 4akt ;)

Gość • Czwartek [08.12.2016, 14:28:03] • [IP: 37.47.131.***]

Bardzo fajnie że młodzi ludzie biorą udział w takich wydarzeniach!! Super, oby tak dalej Zarembiacy 😉

Gość • Czwartek [08.12.2016, 13:40:56] • [IP: 83.21.75.***]

Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie było.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■