POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [11.11.2016, 18:02:03] • Kamień Pomorski

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

fot. Organizator

Dnia 10 listopada 2016 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Adama Wodziczki w Wolinie. Było to widowisko artystyczno – historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Pamięcią uczciliśmy polskich patriotów – polityków i wojskowych: Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Wincetego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Hallera, Edwarda Rydza – Śmigłego, Kazimierza Sosnkowskiego, Ignacego Paderewskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się część artystyczna. Składała się ona z dwóch etapów: wprowadzenia we wspomniane wydarzenia oraz części poetycko – patriotycznej ( pieśni „Żeby Polska” i „Rota”, wiersze).

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

fot. Organizator

W części końcowej Pani Dyrektor mgr Anna Jarząb wygłosiła krótkie przemówienie dotyczące współczesnej postawy patriotycznej.
Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez uczniów i grono pedagogiczne.

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

fot. Organizator

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim uczniom biorącym udział w apelu oraz tym, bez których pomocy i zaangażowania dzisiejsza akademia nie mogłaby się odbyć.

mgr Anna Wenta


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [12.11.2016, 00:04:30] • [IP: 94.254.227.**]

P. Eluniaa

Gość • Sobota [12.11.2016, 00:01:54] • [IP: 94.254.227.**]

Karolek. ;33

Ukochany Absolwent • Piątek [11.11.2016, 23:13:37] • [IP: 188.146.16.***]

Ela, jak Ty ślicznie wyglądasz! Jak zwykle zresztą...

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ENEA Operator zapowiada dwie przerwy w dostawie prądu w powiecie kamieńskim w poniedziałek 17 listopada. Rano bez zasilania będą wybrane adresy przy ulicach Polnej i Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Dłuższa, kilkugodzinna przerwa obejmie miejscowość Żółcino ■ Planowane wyłączenia prądu w Kamieniu Pomorskim. We wtorek 18 listopada w godzinach 15–17 energii pozbawione będą adresy przy ul. Polnej 5 oraz Wolińskiej 50 i 51. Przerwy wynikają z prac prowadzonych przez ENEA Operator ■ 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzyła 600 restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A w Wolinie. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■