POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [04.01.2016, 08:28:35] • Kamień Pomorski

Zaproszenie na wernisaż

Zaproszenie na wernisaż

fot. Organizator

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim oraz Fundacją „Bonin” mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „Skarby Pomorza w twórczości pomorskiej malarki Bronisławy Kaczor”, który odbędzie się w środę, w Święto Trzech Króli, 6 stycznia br. o godzinie 13.00 w nowym budynku Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej przy ulicy Adama Mickiewicza 34 na tzw. Kwartale Dominikańskim.

Bronisława Kaczor urodziła się na Wileńszczyźnie. Po II wojnie światowej zamieszkała w Świnoujściu, a później w Szczecinie. Jest absolwentką szczecińskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz studiów podyplomowych z Wiedzy o Sztukach Współczesnych na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Łódzkim i w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie. Przez lata uczyła w plastyki w szczecińskim VI Liceum Ogólnokształcącym. Pracowała również jako nauczyciel akademicki w Instytucie Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Szczecińska malarka uprawia malarstwo sztalugowe akwarele, pastele, grafikę użytkową i collage. Zachwycając się pięknem krajobrazu Pomorza Zachodniego najchętniej tworzy w plenerze. Jest autorką cykli malarskich o tematyce morskiej i rybackiej. Swym pędzlem uwiecznia również zabytkowe budowle i kościoły. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Za swą twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym kilkakrotnie w Kamieniu Pomorskim.

Serdecznie zapraszamy!
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W najbliższą środę, 28 maja 2025 roku, ENEA Operator planuje czasowe wyłączenie prądu przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach. Przerwa w dostawie energii potrwa pięć godzin i może wpłynąć na codzienne funkcjonowanie mieszkańców i firm. Zgodnie z informacją opublikowaną przez ENEA Operator, w środę 28 maja 2025 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 nastąpi planowane wyłączenie prądu w rejonie Międzyzdrojów, konkretnie przy ul. Leśnej pod numerami 15 i 24. Przerwa w dostawie energii ma charakter techniczny i wynika z konieczności przeprowadzenia prac modernizacyjnych lub konserwacyjnych w sieci energetycznej. ■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■