POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [09.06.2010, 07:33:15] • Świnoujście

Setki akt znaleziono w opuszczonym mieszkaniu

Setki akt znaleziono w opuszczonym mieszkaniu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dokumenty pochodzą z lat 60 i 70. Wśród nich jest wiele wyroków sądowych. Na nagłówkach skoroszytów widnieją nazwiska znanych w mieście osób. Stos dokumentów przypadkowo odnalazł nowy właściciel w skrytce pod podłogą.

Setki akt spraw, wyroków sądowych i postanowień odnaleziono w ikamienicy przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Poprzednio mieściły się tam kancelarie adwokackie. Policja zabezpieczyła kilkanaście worków z dokumentami.

Adwokaci opuszczający swoją kancelarię beztrosko pozostawili setki skoroszytów z aktami, które mogłyby posłużyć np. do szantażowania. Właściciel, który kupił mieszkanie wezwał policjantów by zabezpieczyli znalezisko.

- Jest tego bardzo dużo, wszystko było składowane w piwnicy pod podłogą – tłumaczy nowy właściciel lokalu.
Funkcjonariusze po południu zapakowali dokumenty w workach do dostawczego samochodu.

- Część dokumentów jest zbutwiała, zabezpieczyliśmy dokumenty, wspólnie z prokuraturą podejmiemy dalsze czynności – mówi mł. asp. Małgorzata Śliwińska ze świnoujskiej policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Niedziela [27.06.2010, 12:58:56] • [IP: 79.190.18.**]

winny powinien ponieść kare.nawet na stare lata!

Gość • Niedziela [13.06.2010, 22:18:41] • [IP: 87.251.243.***]

radzę to wszystko spalić po co to komu. .na co jeszcze. ..ktoś na starość dostanie wyrok i zawału serca:)

Ѭ • Niedziela [13.06.2010, 10:28:38] • [IP: 79.162.141.***]

Brudy zamiecione pod dywan.

Gość • Piątek [11.06.2010, 09:16:37] • [IP: 83.21.207.**]

żenada...

Gość • Czwartek [10.06.2010, 14:00:30] • [IP: 193.200.150.***]

a w sadzie niczego nie brakuje. i to jest własnie cud sadownictwa :)

Gość • Czwartek [10.06.2010, 07:54:00] • [IP: 83.14.209.**]

Zostawmy to bez KOMENTARZA, bo chyba brak słów ?!

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dziś i jutro możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź na terenie zachodniopomorskiego - uważajcie na oblodzone chodniki i jezdnie, podróże tylko jeśli to konieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również przekazuje komunikaty o możliwych marznących opadach i lodowej nawierzchni, szczególnie nocą i nad ranem, co zwiększa ryzyko wypadków i śliskości na trasach do pracy i szkół ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■