POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [20.06.2015, 13:49:50] • Dziwnów

II Miejsce Dziwnowa w rankingu „Wspólnoty”

Z dużą satysfakcją informujemy, iż Gmina Dziwnów zajęła II miejsce w prowadzonym przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” rankingu – „Najzamożniejsze Samorządy”. Jest to jedna z kilku kategorii, które są ilustracją m.in. prowadzonych inwestycji (o charakterze infrastrukturalnym, gospodarczym, społecznym), zarządzania wydatkami czy systematycznego podnoszenia poziomu życia. Nie bez znaczenia jest także zwiększanie atrakcyjności regionu poprzez tworzenie planów inwestycyjnych zgodnych z wymogami ochrony środowiska oraz skuteczność w pozyskiwaniu środków unijnych.

Autorem metodologii i jednocześnie autorem rankingów jest wywodzący się z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Paweł Swianiewicz, który w czasopiśmie „Wspólnota” pełni rolę eksperta. Zbierane przez niego dane są przetwarzane w sposób oddający specyfikę i charakter badanego miasta (gminy, powiatu, samorządu) w bardzo wielu obszarach, co pozwala na stworzenie bardzo obiektywnej i weryfikowalnej oceny.
Zestawienia wszystkich samorządów są analizowane na podstawie obiektywnych danych dostarczanych z GUS. „Medalowe” miejsce dla Dziwnowa w tym rankingu jest jednocześnie potwierdzeniem szeregu innych wysokich ocen gminy, które również znajdowały swoje odzwierciedlenie w czołowych lokatach zestawień publikowanych na przełomie minionego i bieżącego roku. W wielu z nich, co cieszy szczególnie, Dziwnów był liderem.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.wspolnota.org.pl

Urząd Miejski w Dziwnowie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

nina • Niedziela [26.07.2015, 20:46:28] • [IP: 31.61.138.**]

Gratulacje dla Dziwnowa jako lidera samorzadowego.Sz.panie burmistrzu teraz z jeszcze wieksza nadzieja oczekujemy przebudowy wejscia na plaze przy ul.Kapr.Koniecznego/ostatnie przed Dziwnowkiem/.Mistrzu!Nominacja zobowiazuje.Milosnicy Dziwnowa

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■