POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [09.05.2015, 12:08:25] • Wolin

Komunikat zawodów kajakowych

Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz oraz członkowie UKS „Albatros” i PTZN z prezesem Grażyną Laskowską, serdecznie zapraszają przedstawicieli instytucji publicznych i prywatnych z terenu Gminy Wolin, do wzięcia udziału w zawodach kajakowych o puchar Burmistrz Wolina, organizowanych z okazji otwarcia Mariny.

Cel zawodów:

Promowanie miejscowych walorów wodnych, szlaków kajakowych (cieśnina Dziwna), walorów sportowych i turystycznych gminy Wolin, popularyzacja aktywnego wypoczynku poprzez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką oraz uświetnienie otwarcia Mariny.

Ogólne zasady zawodów:

- Zawody odbędą się w grupach wiekowych młodzież i dorośli „dwójki”, po wcześniejszym zgłoszeniu się u organizatora (można zgłosić się w dniu zawodów do godziny 12:00 lub telefonicznie 609692961).
- Zawody będą przeprowadzone w systemie pucharowym (liczonym
w czasie), jednak nie więcej jak 12 załóg.
- Trasa przebiegać będzie na cieśninie Dziwna, zawodnicy będą mieli
do pokonania odcinek w postaci pętli wyznaczonej bojami.
- Aby rywalizacja w ramach Zawodów Kajakowych przebiegała bez zakłóceń i w duchu fair-play, każdy zawodnik obowiązany jest przestrzegać zasad czystego współzawodnictwa, uczciwości, udzielania pomocy potrzebującym i przestrzegania regulaminy i zaleceń Organizatora.
- Organizator zapewnia kajaki, kamizelki asekuracyjne, wiosła
i bezpieczeństwo na wodzie.
- W dniu zawodów każdy uczestnik zawodów wypełnia Kartę uczestnictwa i zostanie zapoznany ze szczegółowym regulaminem.
- Organizatorzy zapewniają nagrody, poczęstunek oraz dobrą zabawę.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do udziału w święcie miłośników wodnej turystyki.

Organizatorzy


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■