POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [16.04.2010, 13:09:58] • Dziwnów

Przeszedł marsz milczenia. Na cmentarzu stanie krzyż katyński

W piątek (16.04) o godzinie 10.00 ulicami Dziwnowa przeszedł marsz milczenia dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Mieszkańcy Dziwnowa przeszli w ciszy i zadumie ulicami miasta. W marszu wzięli udział uczniowie i samorządowcy, żołnierze oraz poczty sztandarowe. W katastrofie zginął także dobrze znany dziwnowianom Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Był częstym gościem w Dziwnowie podczas Festiwali Gwiazd Sportu.
Przemarsz zakończył się mszą święta w kościele parafialnym.

Burmistrz Krzysztof Kozicki zapowiedział postawienie na cmentarzu krzyża katyńskiego. Ma upamiętnić ofiary tragedii sprzed 70 laty, a także tych, którzy stracili życie w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

SAMAEL • Środa [05.05.2010, 13:53:23] • [IP: 83.16.227.***]

Tak się składa, że pisząc te słowa zaglądałem do słownika;) a Ty ~Gość • Środa [28.04.2010, 20:32] • [IP: 83.11.56.**]~ zastanów się co piszesz i obejrzyj sobie parę relacji z obrad PIS lub wystąpień zagranicznych b.prezydenta.Jeśli dalej wierzysz w to że jestem idiotą-ok dla Ciebie mogę nim być, a w takim wypadku kim TY jesteś spójrz w lustro i sam sobie odpowiedz...;)

Gość • Środa [28.04.2010, 20:32:41] • [IP: 83.11.56.**]

Najpierw zajrzyj do słownika, co oznaczają słowa: ksenofobia, szowinizm i homofobia, a potem się rozpisuj. Widać, że o semantyce nie masz kompletnego pojęcia, udając gminnego mędrca. jak możesz tak obrażać ludzi. Spójrz na siebie, idioto...

Samael • Sobota [24.04.2010, 17:15:17] • [IP: 95.40.46.***]

Dochodzą mnie słuchy, że to poważna sprawa z tym krzyżem...Masakra!!Prezydent był ksenofobem, homofobem i szowinistą a my mamy zapłacić jeszcze z naszych podatków za to, że postawią mu krzyż na pamiątkę??Pomyłka!!W Dziwnowie mamy już pomnik tych co nie powrócili z morza, 2 pomniki greckie, tzw wyzwolicieli ziemi kamieńskiej, głaz po uzdrowisku, głaz spadochroniarzy i nieszczęsną aleje gwiazd sportu...Po co nam więcej??Może jeszcze postawić pomnik bitwy pod grunwaldem, chrztu Polski, walk o Kock, pod Studziankami ofiar Auschwitz i innych ważnych dla Polaków-niech Dziwnów pomnikiem stoi a nie rozrywką dla turystów, bo tej nie ma tu w ogóle(MOSiK do tej pory się nie określił co będzie w tym roku) Jeśli ma stanąć poświęcony ofiarom tragedii smoleńskiej KRZYŻ to przypominam, że zginął tam jeden POP i krzyż rzymski może obrazić uczucia grekokatolików...

Gość • Sobota [17.04.2010, 11:42:58] • [IP: 188.147.226.***]

niech Pan może już nic nie stawia. Zrobi to nowy burmistrz :)

Herman • Piątek [16.04.2010, 23:17:06] • [IP: 95.41.233.***]

niech Pan Burmistrz może zamiast stawiać nowe nikomu niepotrzebne pomniki nich zajmie się pomnikiem tych co nie powrócili z morza.Wstyd nie ma już dłuższy czas tablicy a na dodatek każdy głupek włazi sobie na niego-bo" fajna fotka z nad morza z taką kotwicą".Panie Burmistrzu, niech się Pan zastanowi, czy stawianie nowych obelisków jest komukolwiek potrzebne??Nie przeczę, że pamięć to rzecz święta, ale Polska to jeden wielki pomnik, a Dziwnów nie musi taki być...Dlaczego w takim wypadku nie wybudujecie pomnika poświęconego ofiarom I wojny światowej??Który notabene stał już w kiedyś w Dziwnowie i był poświęcony nie żołnierzom, nie dowódcą czy innym bubkom tylko zwykłym mieszkańcom Dziwnowa, którzy zginęli w tej najstraszniejszej z wojen.

Gość • Piątek [16.04.2010, 21:45:57] • [IP: 83.21.101.***]

jak to czego brak: ROZUMU

Gość • Piątek [16.04.2010, 17:30:24] • [IP: 83.16.234.**]

tyle sie rozpisales a dalej nie wiem czego Ci brak. o wszystkim i o niczym. spokojnie, zaraz koniec zaloby i znow bedzie to samo. tylko jedna atrakcja turystyczna w krakowie wiecej. my polacy juz tacy jestesmy fałszywi. jedna wielka pokazówka. tak samo bylo po jp2.

Gość • Piątek [16.04.2010, 16:44:30] • [IP: 79.190.14.**]

Bardzo dobry pomysł! Ale czegoś mi brak. Niby razem, a jednak osobno. To nie tak miało być... W gronie decydentów, " chyba" jednak" kogoś" zabrakło. Czyżby w takich okolicznościach, tak trudno zdobyć się na zwykły, ludzki gest? Jutro, a być może jeszcze dzisiaj wyjdziemy z domu. Czy, aby na pewno wrócimy? Daj Boże. Bądżmy sobą (jak ś.p. Maria Kaczyńska), ale szanujmy się poprzez chociaż... takie zwykłe, chwilowe gesty. Czy trzeba jeszcze coś dodać? Chyba (?) nie. Bądżmy razem, chociaż w tygodniu żałoby. Świata nie zbawimy, ale chociaż troszkę zastanowimy się nad sobą. A w ogóle" Dziwny jest ten świat...", moze dlatego, że brak nam umiejętności dialogu. Spotykajmy sie, rozmawiajmy. Uczmy się siebie. Poznajmy się zanim będzie za późno

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■