POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [17.09.2014, 14:12:32] • Kamień Pomorski

Gmina Kamień Pomorski doceniona podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu

Gmina Kamień Pomorski doceniona podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu

fot. UM w Kamieniu Pomorskim

Statuetkę „Zachodniopomorskiego Lidera Ekologii 2014” w kategorii „Innowacje” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 zł otrzymała Gmina Kamień Pomorski za zajęcie IV miejsca w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Uroczysta gala konkursu, zorganizowanego pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska - Stanisława Gawłowskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza, odbyła się w dniu 16 września b.r., w Kołobrzegu, podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego, w którym udział wzięło ponad 600 uczestników z całego kraju.

Celem konkursu jest promowanie działalności podmiotów i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego w zakresie przedsięwzięć rozwojowych i innowacyjnych w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, poprzez wyłonienie i nagrodzenie laureatów, charakteryzujących się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Gmina Kamień Pomorski doceniona podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu

fot. UM w Kamieniu Pomorskim

Gmina Kamień Pomorski, została wyróżniona jako jedyna gmina z powiatu kamieńskiego, za inwestycje w urządzenia pozyskujące energię słoneczną i wiatrową na potrzeby oświetlenia ulicznego na terenach wiejskich. Dotąd zainstalowano 67 taki urządzeń (lamp solarno-wiatrowych), a wiosną przyszłego roku będą montowane kolejne, które zostaną zakupione ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zaszczytne wyróżnienie, z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska – pana Janusza Ostapiuka odebrał Burmistrz Bronisław Grzegorz Karpiński.

Jan Kurowski
Główny specjalista
ds. rozwoju gospodarczego
i funduszy pomocowych


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-27 z 27

Gość • Środa [17.09.2014, 14:45:54] • [IP: 195.205.28.***]

Gratulacje !!

Ewa • Środa [17.09.2014, 14:45:53] • [IP: 212.14.24.**]

A ja czytałam o tych ciągle nie działających na wsiach kamieńskich nowych solarach. To za te buble nagroda? I na co zostanie wydana??

Oglądasz 26-27 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■