W związku z prognozowaną falą upałów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim przypomina mieszkańcom o podstawowych zasadach ochrony zdrowia podczas wysokich temperatur. Długotrwałe przebywanie w gorącym otoczeniu może prowadzić do odwodnienia, wyczerpania cieplnego, a nawet udaru cieplnego, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce.
Podstawową zasadą podczas upałów jest regularne nawadnianie organizmu. Zaleca się picie wody małymi porcjami przez cały dzień, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy pragnienia. Szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie powinny zwracać osoby starsze, dzieci oraz osoby przewlekle chore. Należy ograniczyć spożywanie alkoholu oraz napojów zawierających duże ilości cukru i kofeiny, które mogą sprzyjać odwodnieniu.czytaj