ikamien.pl • Piątek [27.02.2026, 13:26:24] • Kamień Pomorski

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim

fot. Policja

26 lutego 2026 r. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim. W wydarzeniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie – dr Marek Jasztal, kadra kierownicza jednostek Policji, zaproszeni goście oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni.

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym dowódca uroczystości złożył meldunek o jej rozpoczęciu, po czym wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i odtworzono hymn państwowy.

Podczas uroczystości mł. insp. Jacek Kamiński pożegnał się ze sztandarem jednostki i przekazał obowiązki służbowe. Komendant zakończył służbę po blisko 30 latach pracy w Policji. Służbę rozpoczął w 1996 roku w pionie prewencji i patrolowo-interwencyjnym. Następnie pełnił funkcje dzielnicowego oraz realizował zadania specjalistyczne, w tym w pionie kryminalnym i profilaktyce. W kolejnych latach obejmował stanowiska kierownicze – od zastępcy naczelnika do naczelnika wydziału, a następnie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim. Od 2025 roku kierował jednostką jako komendant powiatowy. Za wieloletnią, rzetelną służbę został uhonorowany m.in. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim objęła nadkom. Paulina Litwin. Służbę w Policji rozpoczęła w 2008 roku w pionie prewencji, następnie związała swoją karierę z pionem kryminalnym, realizując zadania dochodzeniowo-śledcze. W trakcie służby zajmowała stanowiska od referenta i asystenta, poprzez specjalistę, aż do funkcji kierowniczych – zastępcy naczelnika oraz naczelnika wydziału kryminalnego. Pełniła również obowiązki komendanta komisariatu, a następnie kierowała Komisariatem Policji w Mielnie.

Podczas ceremonii podkreślono zaangażowanie i wkład mł. insp. Jacka Kamińskiego w rozwój jednostki oraz bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kamieńskiego, dziękując mu za wieloletnią służbę. Nowej Komendant życzono sukcesów zawodowych i powodzenia w realizacji powierzonych zadań na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Uroczystość zakończyła się gratulacjami oraz wpisem do kroniki jednostki.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/46398/