ikamien.pl • Piątek [12.09.2025, 18:02:33] • Międzyzdroje

Międzyzdroje na trasie Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Klasyki przejadą już w sobotę

Międzyzdroje na trasie Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Klasyki przejadą już w sobotę

fot. Organizator

Miłośnicy dawnej motoryzacji w Międzyzdrojach będą mieli wyjątkową okazję, by zobaczyć z bliska samochody i motocykle, które przed laty królowały na polskich i europejskich drogach. W ramach pierwszego Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Świnoujściu, w sobotę 13 września, uczestnicy przejadą również przez Międzyzdroje.

Najciekawszy moment dla mieszkańców i turystów Międzyzdrojów to przedpołudniowy przejazd uczestników zlotu:

sobota, 13 września, godz. 10.00–12.30 – rajd do Archiwum Państwowego w Szczecinie – Oddział w Międzyzdrojach. W tym czasie przez centrum Międzyzdrojów będzie można zobaczyć kolumnę zabytkowych pojazdów zmierzających do archiwum. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja archiwaliów związanych z produkcją motocykli „Junak”.

sobota, 13 września, godz. 13.00–13.30 – parada pojazdów zabytkowych ze Świnoujścia, wyjazd z Placu Rybaka 1.

sobota, 13 września, godz. 13.30–18.00 – Piknik z Zabytkami w Świnoujściu – pokaz pojazdów przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Placu Rybaka 1.

niedziela, 14 września, godz. 10.00–12.00 – pokaz pojazdów przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu i przejazd do Basenu Północnego – zakończenie zlotu.

To wyjątkowa okazja, by mieszkańcy Międzyzdrojów mogli stanąć przy głównej drodze i sfotografować przejeżdżające klasyki na kołach. Zlot to nie tylko gratka dla kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji, ale także rodzinne wydarzenie, które pozwala przenieść się w klimat minionych dekad.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/45454/