ikamien.pl • Wtorek [10.06.2025, 12:47:50] • Dziwnów

Pełnomocnik z wyboru, nie z przypadku

Pełnomocnik z wyboru, nie z przypadku

fot. Organizator

Pełnomocnik z wyboru, nie z przypadku – OPERATOR wspiera świadome decyzje beneficjentów programu Czyste Powietrze.

Bezpieczeństwo beneficjentów programu Czyste Powietrze jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego zalecamy, aby przy pierwszym spotkaniu z operatorem wnioskodawca towarzyszył swojemu pełnomocnikowi. Obecność wnioskodawcy znacząco ułatwia pracę operatorowi i zwiększa pewność obu stron co do podejmowanych decyzji. Przyspiesza to proces wnioskowania o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze.

Bezpośredni kontakt z operatorem pozwala wnioskodawcy upewnić się, że sprawy są prowadzone zgodnie z jego wolą i wiedzą. Gdy spotkanie osobiste nie jest możliwe, zalecana jest rozmowa telefoniczna, która również pozwala potwierdzić świadomość wnioskodawcy w zakresie udzielonego pełnomocnictwa i planowanej inwestycji.

Takie działania są szczególnie istotne w przypadku wniosków o prefinansowanie oraz o maksymalny poziom dofinansowania. Operator może również zaproponować wstępną wizytację na miejscu planowanej inwestycji, by lepiej ocenić jej zakres oraz poziom zaangażowania i wiedzy wnioskodawcy. To wszystko służy zwiększeniu bezpieczeństwa i zgodności inwestycji z założeniami programu.

Czyste Powietrze to nie tylko dotacja, to także odpowiedzialność w zakresie dysponowania środkami publicznymi. To wspólna troska o jakość powietrza, środowisko i bezpieczeństwo tych, którzy z programu korzystają.

Informacje pochodzą ze strony: https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/pelnomocnik-z-wyboru-nie-przypadku-operator-wspiera-swiadomie-decyzje-beneficjentow-programu-czyste-powietrze

www.dziwnow.pl

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/44925/