ikamien.pl • Poniedziałek [25.09.2023, 18:17:44] • Gmina Kamień Pomorski

Mieszkaniec: Śmietnik na cmentarzu

Mieszkaniec: Śmietnik na cmentarzu

Śmiecie przy starym cmentarzu Połchowo / Duśin 72-400( fot. Czytelnik )

Nekropolie to szczególne miejsca, gdzie panuje nastrój zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Groby, pomniki i kolumbaria są elementami naszej historii, tej rodzinnej, jak i historii wszystkich bliskich. Cmentarze to miejsca duchowego przeżywania, nie mogą zmieniać się w teren dowolnej działalności człowieka - choć tak dzieje się na poniemieckim cmentarzu między Dusinem a Połchowem. Sprawę opisał mieszkaniec.

- W tych ciepłych i słonecznych dniach września na starym poniemieckim cmentarzu odkryłem "skarby" codziennej gospodarki ludzkiej na przestrzeni między wsiami Dusin i Połchowo gminy Kamień Pomorski.

Mieszkaniec: Śmietnik na cmentarzu

fot. Czytelnik

Naprawdę " podziwiam" tych ludzi, którzy wyznają wiarę katolicką w tym kraju i szanują pamięć zmarłych w ten sposób. Powiem szczerze, że moje uczucia religijne były rozbite o te butelki, opony i gruz w chwili kiedy zobaczyłem to. Proszę mieszkańców, żeby nie ignorowali i nie lekceważyli takich wydarzeń.

Mieszkaniec: Śmietnik na cmentarzu

fot. Czytelnik

Tuż niedaleko znajduję się strefa " Natura 2000" około 1 km od tego miejsca na wybrzeże Zalewu Kamieńskiego i wysepki Gardzkiej Kępy.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/41176/