ikamien.pl • Sobota [23.09.2023, 14:04:13] • Międzyzdroje

Międzyzdrojanin Janusz Perucki laureatem Medalu Doskonałości w Gotowaniu

Międzyzdrojanin Janusz Perucki laureatem Medalu Doskonałości w Gotowaniu

fot. Organizator

EuroSkills to największy w Europie konkurs edukacyjny związany z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności branżowych, którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w 42 konkurencjach. Nagrodzeni otrzymali medale doskonałości, wśród laureatów jest mieszkaniec Międzyzdrojów Janusz Perucki - jego mistrzowska specjalność to gotowanie.

Konkurs odbywał się od 5 do 9 września na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Amber Expo oraz stadionu Polsat Plus Arena w Gdańsku. Zawodnicy to uczniowie techników, absolwenci szkół branżowych, studenci i młodzi pracownicy. 41 polskich zawodników w 36 konkurencjach (z 42 ogółem) rywalizowało w Gdańsku z reprezentantami pozostałych 31 państw zrzeszonych w WorldSkills Europe o tytuł najlepszego zawodowca w Europie.

EuroSkills Gdańsk 2023 został zorganizowany przez Polską Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w partnerstwie z: WorldSkills Poland, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AmberExpo Gdańsk dzięki środkom Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/41170/