ikamien.pl • Sobota [11.03.2023, 22:14:25] • zachodniopomorskie

Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Na wniosek policjantów i prokuratury ze Szczecinka sąd aresztował na 3 miesiące 22-letniego i 25-letniego mieszkańca Szczecinka. Mężczyźni ciężko pobili 60– letniego mężczyznę, który w ciężkim stanie trafił do szpitala a następnie w nim zmarł. Sprawcom za czyn, którego się dopuścili może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dla jednego z nich kara będzie surowsza, bo działał on w warunkach recydywy.

Do wspomnianego zdarzenia doszło 18 grudnia 2022 r. Tego dnia do policjantów ze Szczecinka dotarła informacja o pobitym mężczyźnie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Natychmiast pod wskazany adres udali się policjanci. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności, z których wynikało, że podczas trwającej libacji alkoholowej do mieszkania weszło dwóch mężczyzn, którzy pobili 60-letniego mężczyznę. Sprawcy bili i kopali mężczyznę po całym ciele, po czym uciekli. W stanie ciężkim, zagrażającym życiu został on przewieziony do szpitala, w którym po kilku tygodniach zmarł.

W sprawie śmierci mieszkańca Szczecinka zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo. Policjanci pracujący nad sprawą docierali do kolejnych świadków i analizowali szczegółowo zebrany już w tej sprawie materiał dowodowy. Przełom w sprawie nastąpił jednak dopiero na początku tego tygodnia. Kryminalni ustalili tożsamość dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie 60-latka. We wtorek (07.03.2023r.) mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Dla jednego ze sprawców kara będzie surowsza, ponieważ działał on w warunkach recydywy. Wczoraj na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/39779/