ikamien.pl • Niedziela [25.07.2021, 06:42:01] • Dziwnówek

9 - latka poparzyła się na terenie ośrodka wczasowego. Po dziewczynkę przyleciał śmigłowiec LPR -u

9 - latka poparzyła się na terenie ośrodka wczasowego. Po dziewczynkę przyleciał śmigłowiec LPR -u

fot. Sławomir Ryfczyński

9 - letnia dziewczynka poparzyła się na terenie jednego z ośrodków wczasowych w Dziwnówku. Po dziecko przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec wylądował na drodze wojewódzkiej numer 102 w Dziwnówku, w pobliżu ronda. Czasowo ruch samochód musiał zostać w tamtym miejscu wstrzymany. Jak udało nam się ustalić, 9 - latka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Z powodu braku wolnej karetki na miejsce jako pierwsi przyjechali jednak strażacy. W działaniach wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z JRG - Kamień Pomorski.

-- Strażacy opatrzyli 9 - latkę do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego - informuje straż pożarna w Kamieniu Pomorskim.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 24 lipca po godzinie 18:00.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/35385/