ikamien.pl • Czwartek [21.01.2021, 09:54:03] • Międzyzdroje

Przystąp do Programu pn. Międzyzdrojska Karta Mieszkańca!

Przystąp do Programu pn. Międzyzdrojska Karta Mieszkańca!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Jak informuje burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek: „Rozpoczęliśmy intensywne prace nad wprowadzeniem „Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca”. Karta powstaje z myślą o międzyzdrojanach, którzy dzięki niej zyskają dostęp do szerokiego pakietu usług – niektórych dostępnych bezpłatnie, a innych z rabatami. Ruszamy już od marca !”.

Międzyzdrojska Karta Mieszkańca to program skierowany wyłącznie do mieszkańców Gminy Międzyzdroje. Każda osoba zamieszkująca na terenie Gminy Międzyzdroje, która pobiera świadczenia z Ośrodka Opieki Społecznej w Międzyzdrojach lub rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych ze wskazaniem jako miejsce zamieszkania obszar Gminy Międzyzdroje. Warto więc rozliczając swój PIT wskazać na adres zamieszkania Gminę Międzyzdroje.

Projekt „Międzyzdrojska Karta Mieszkańca” ma również na celu poprawę warunków życia mieszkańców, umocnienie poczucia tożsamości lokalnej oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców poprzez możliwość ich reklamowania w zamian za oferowane na rzecz mieszkańców rabaty. Międzyzdrojska Karta Mieszkańca może stać się również instrumentem skłaniającym osoby spoza gminy do osiedlania się na jej terenie.

Użytkownik karty będzie miał możliwość bezpłatnego odwiedzenia obiektów kultury i sportu oraz poznania różnych atrakcji Międzyzdrojów. W ramach programu nastąpi wprowadzenie systemu zniżek, ulg, uprawnień i preferencji oferowanych przez gminę, jednostki organizacyjne gminy oraz Partnerów, którzy przystąpią do realizacji Programu. Planowane jest wprowadzenie „międzyzdrojskiego becikowego” oraz specjalnego Bonu Seniora a także zintegrowanie systemu strefy płatnego parkowania z kartą.

Niebawem uruchomiona zostanie strona internetowa www.karta.miedzyzdroje.pl. gdzie międzyzdrojanie będą mogli odnaleźć dokładne informacje dotyczące programu. Szczegółowych informacji o projekcie udziela również Referat Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, tel. 798 129 494 lub 609 519 590 . O dalszych postępach prac będziemy Państwa na bieżąco informować.

„ Z tego miejsca pragnę zachęcić lokalnych przedsiębiorców do uczestnictwa w naszym projekcie i zapraszam do jego tworzenia. Każdy z nas może być ambasadorem Międzyzdrojów. Wspólnie budujmy przyjazne miasto z otwartą przestrzenią publiczną! ” - zachęca burmistrz.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/33824/