ikamien.pl • Niedziela [06.09.2020, 19:08:11] • Międzyzdroje
Upokorzony tygrys na wyborczym bilbordzie w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński
Upokorzony Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał 2,37 proc. Pełnomocnicy wyborczy muszą usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej. 11 sierpnia minął termin.
Wprawdzie nowelizacja Kodeksu wyborczego ze stycznia tego roku wprowadziła zapis, że wyłączone są spod obowiązku usunięcia w ciągu 30 dni materiały wyborcze znajdujące się na nieruchomościach prywatnych, gdzie pozostawienie plakatów następuje za zgodą właściciela.

fot. Andrzej Ryfczyński
Tym samym nie tylko zakres obowiązku usunięcia materiałów wyborczych po zakończonej kampanii będzie ograniczony, ale postępowania administracyjne w tych sprawach powinny być prowadzone. Pragnę dodać, że teren na którym jest plakat nie jest terenem prywatnym i to jest też do sprawdzenia przez administrację.
Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.pl/samorzad/plakaty-i-hasla-wyborcze-trzeba-usunac-30-dni-po-wyborach,326575.html