ikamien.pl • Niedziela [12.07.2020, 18:23:08] • Gmina Międzyzdroje
Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

fot. Andrzej Ryfczyński
Zaniedbania administracyjne nie tylko urzędników gminy Międzyzdroje.
Po dość obfitych deszczach, po południu 10 lipca na ulicy Turkusowej spadały konary na chodnik i jezdnię. Okazało się, że to jest zaniedbany drzewostan przylegającego lasu Wolińskiego Parku Narodowego. Z powodu zagęszczenia drzewostanu część gałęzi usycha. Suszki są tak stare, że kiedy nasiąkną po deszczu nawet w dni bezwietrzne nagle niespodziewanie spadają. Widać że są porośnięte mchem i grzybami, które powodują naturalny ich rozkład. Podczas robienia tych zdjęć, tuż obok centralnie na chodnik spadła pół metrowa sucha gałąź. Dobrze że stałem nieco dalej… Tak nie powinno być !

fot. Andrzej Ryfczyński
W pasie drogowym w odpowiedniej odległości należy drzewostan lasu utrzymywać w takim stanie by było bezpiecznie. Potrzebne są przeglądy tak jak przeglądy samochodów. Powinny być wykonane także prace prewencyjne. Kiedy strażacy z OSP Lubin przyjechali by usunąć przeszkodę, pracownik WPN-u zdołał pociąć konary i usunąć na pobocze. Strażacy jednak musieli jeszcze pozamiatać jezdnię i chodnik.

fot. Andrzej Ryfczyński
Później podobną sytuację widziałem na ulicy Nadbrzeżnej pomiędzy Wickiem a Wapnicą. Tam już od kilku lat stoi sucha topola, którą jeszcze poprzedni burmistrz Leszek Dorosz miał usunąć, ale nie zdążył i wyjechał. Można liczyć w kilometrach takich zaniedbanych niebezpiecznych miejsc w gminie Międzyzdroje.