ikamien.pl • Poniedziałek [01.10.2018, 11:31:37] • Kamień Pomorski

Wolontariat UTW w Parku 28-29.09.2018

Wolontariat UTW w Parku 28-29.09.2018

fot. Organizator

Zgodnie z przyrzeczeniem , „że pomożemy”, członkowie kamieńskiego Stowarzyszenia UTW rano w piątek stawili się w ramach wolontariatu, ponad 40-sto osobową grupą, do pracy w aktualnie rewitalizowanym Parku w Kamieniu Pomorskim.

Warunki pogodowe mimo iż nie padało, były trudne. Wiał przejmujący silny i zimy wiatr, który na dodatek wzniecał tumany kurzu nad wysuszoną ziemią, aż zgrzytało w zębach. Ale to nie deprymowało naszych słuchaczy, którzy jak zawsze niczym rącze konie do biegu - rwali się do pracy. Zadaniem tego dnia było wypełnienie części wytyczonych kwater do nasadzeń różnych krzewów, odpowiednimi warstwami ziemi i torfu. W sobotę już pogoda nam bardziej sprzyjała i praca w parku była przyjemniejsza.

Wolontariat UTW w Parku 28-29.09.2018

fot. Organizator

Tego dnia w miejsce przygotowanych poprzedniego dnia kwaterach zaczęliśmy sadzić kolorowe krzewy. W trakcie pracy każdy mógł rozgrzać się kawą i herbatą oraz zjeść drożdżówkę, a poczęstunek sponsorowany był przez pana burmistrza i prezesa firmy PGK. „Pierwsze koty za płoty”, ale pracy w parku jest ogrom i jeszcze wiele dni będzie trwała walka z czasem aby zdążyć z nasadzeniami.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/26345/