ikamien.pl • Wtorek [09.05.2017, 09:57:22] • Dziwnów

W Dziwnowie chcą ustalić, co dolega gminie

W Dziwnowie chcą ustalić, co dolega gminie

fot. Czytelnik

Postawione pytanie nie budzi wątpliwości. Dlaczego obszar gminy, na którym mieszkacie, jest zdegradowany? - pytają mieszkańców Dziwnowa urzędnicy w specjalnej ankiecie dostępnej na stronie internetowej gminy.

Urząd Miejski w Dziwnowie opracowuje program rewitalizacji, który ma ożywić zdegradowane obszary gminy, poprawić w nich jakość życia, przywrócić ład przestrzenny i gospodarczy, a także odbudować więzi społeczne – czytamy w uzasadnieniu ankiety, którą można wypełnić na stronie internetowej gminy.

Władze liczą na to, że mieszkańcy pomogą im ustalić obszary gminy z największymi problemami. Oczekują też wsparcia w ustaleniu tych problemów.

Poznanie Państwa zdania w kwestii rewitalizacji pozwoli na sformułowanie programu możliwie bliskiego oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy – czytamy w samej ankiecie. - Zależy nam na Państwa opinii na temat miejsc proponowanych do rewitalizacji. Dlatego podjęliśmy badania sondażowe i tą drogą zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie w nich udziału i wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Na początek trzeba wskazać obszar, w który się mieszka (Dziwnów Dziwna, Dziwnów Dolny, Dziwnów Górny, Dziwnówek, Łukęcin, Międzywodzie). Potem pada kluczowe pytanie: Dlaczego Pana/Pani zdaniem ten obszar Gminy jest zdegradowany? Do wyboru jest 14 odpowiedzi ( należy wybrać z nich trzy). Można też dopisać pozycję, która na liście się nie znalazła.

Poniżej przedstawiamy proponowane w ankiecie odpowiedzi:

1. Zanieczyszczone środowisko
2. Problemy społeczne (np.: alkoholizm, przemoc w rodzinach)
3. Przestępczość
4. Ubóstwo
5. Brak miejsc pracy
6. Niska dostępność do gminnych zasobów mieszkaniowych
7. Słaby rozwój handlu i usług
8. Słabo rozwinięta baza turystyczno-rekreacyjna
9. Zły stan dróg i chodników
10. Zły stan zabytków
11. Zły stan budynków
12. Zły stan estetyczny otoczenia
13. Niska społeczna aktywność mieszkańców
14. Słaby dostęp do usług społecznych (np. przedszkola, świetlicy, boiska, placu zabaw).

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/21604/